۱۳۹۶ مرداد ۳۰, دوشنبه

ایران-هنرمند یا هنربند ـ نامه زندانی سیاسی حسن صادقی

به فاصله سه روز پس از شروع تحریمها از طریق تلویزیون حکومتی متوجه شدم تعدادی از به‌اصطلاح هنرمندان، با کودکی سرطانی عکس سلفی گرفته و مدعی پایمال شدن حقوق کودکان سرطانی به واسطه تحریمها شده‌اند. می‌خواهم از این افراد بپرسم که آن کودکی که خود را مدافع حقوق او می‌دانید در کدام حکومت و نظام بی‌لیاقتی به این بیماری مبتلا شده است در حالی که پیش و بیش از هر کسی این وظیفه حکومت است تا برای درمان و حمایت از او تلاش کند؟ به استناد آمارهای حکومتی بیش از ۶۰درصد مردم زیر خط فقر قرار دارند آیا اینها همه محصول سه روز تحریم است یا ۴دهه؟ اما حال که در این زمان با ژستهای انسان دوستی وارد معرکه شده‌اند خوب است پاسخ دهند که آیا از کودکانی که سر در زباله‌ها به‌دنبال لقمه‌ای نان می‌گردند و شبها شاید در نزدیکی منزل‌تان در گوشه‌ای از خیابان می‌خوابند هیچ خبردار شدید؟ از کودکان کار که از مدرسه محروم‌اند و با شکم خالی سر بر بالین می‌گذارند چطور؟؟؟ آیا تا به‌حال سری به کارگاه‌های کثیف و تاریک باقرآباد شهر ری زده اید که ببینید چطور بچه‌های قد و نیم قد با دستان زخمی زباله‌های آلوده را تفکیک می‌کنند؟؟؟
نکند که شما هم از سنخ همان ۴در صدی باشید که تحریمهای آینده سودهای مالی‌شان را به خطر میاندازد و از بزم های شبانه و مهمانیهای لاکچری‌شان کم می‌کند؟؟

پیام معلم و زندانی سیاسی مهدی فراحی شاندیز به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید
زندانی سیاسی مهدی فراحی شاندیز به مناسبت آغاز سال تحصیلی با انتشار نامه ای از زندان با اشاره به سرکوب و اعدام دانش آموزان و دانشجو ها توسط رژیم ،تمام دانش آموزان و دانشجویان را به قیام خیزش به ضد رژیم دعوت کرد .بازجویی و تهدید زندانی سیاسی ابوالقاسم فولادوند در زندان گوهردشت کرج
د‌ژخیمان خامنه‌ای در زندان گوهردشت کرج روز دوشنبه ۷خرداد ۹۷؛ زندانی سیاسی ابوالقاسم فولادوند از بستگان مجاهدان اشرفی را برای بازجویی احضار کردند.
آنها در این بازجویی وی را نسبت به هر گونه اطلاع‌رسانی از وضعیت بیماری و اعتصاب دارویی‌اش به بیرون از زندان تهدید کردند. زندانی سیاسی ابوالقاسم فولادوند در اعتراض به عدم تحویلدهی کامل داروهایش در اعتصاب دارو به‌سر می‌برد.

زندانی سیاسی ابوالقاسم فولادوند که هم‌اکنون در سالن فوق امنیتی ۱۰بند ۴در زندان گوهردشت محبوس است؛ در روز ۲۵اردیبهشت ماه ۹۷پس از این‌که دژخیمان زندان داروهایش را ندادند اقدام به اعتصاب دارو کرد 
به‌دنبال این امر به دستور ضیایی رئیس جنایتکار زندان؛ وی را از سالن ۳۱بند ۱۰به سالن ۱۰ بند ۴ زندان گوهردشت؛منتقل کردند. 

زندانی سیاسی ابوالقاسم فولادوند در نامه‌یی علت اعتصاب داروی خود را اینچنین اعلام کرد:

 زندانی سیاسی ابوالقاسم فولادوند


روز سه‌شنبه 21آذر؛ در بیدادگاه کرج شعبه دادرسی مورد بازجویی قرار گرفت. قضاییه‌ آخوندی در یک پرونده‌سازی جدید وی را به بهانه بر هم زدن نظم عمومی و سر دادن شعار علیه خامنه‌ای و سایر سران رژیم متهم کرده است.
زندانی سیاسی ابوالقاسم فولادوند که هم‌اکنون در زندان گوهردشت کرج محبوس است پاسخی به اتهامات واهی و آخوندساخته نداده و گفته است بیدادگاه را به‌رسمیت نمی‌شناسد.
 خاطرنشان می‌شود دژخیمان هر چند وقت یک بار زندانیان مقاوم را با اتهامات واهی مجدداً مورد محاکمه قرار می‌دهند و علیه آنان حکم زندان صادر می‌کنند تا به این ترتیب برای استمرار حبس آنها زمینه‌سازی کنند.
پیام حمایت زندانی سیاسی مهدی فراحی شاندیز از تظاهرات هموطنان عرب در خوزستان

زندانی سیاسی مهدی فراحی شاندیز  طی پیامی از زندان مرکزی کرج از تظاهرات هموطنان عرب در خوزستان حمایت کرد و نوشت: به‌عنوان یک زندانی سیاسی که سالهای زیادی از عمرم را در زندانها و شکنجه‌گاههای خامنه‌ای جلاد گذرانده و می‌گذرانم، به هموطنان خوزستانی و شهرهای بپاخاسته این استان (درود) می‌فرستم و خودم را در فریادهای شما شریک میدانم و لحظهلحظه در کنار شما هستم.

واقعیت آن است که در سایه یک حکومت مبتنی بر دروغ و فریب و چپاول، تمام دار و ندار و منابع ملی و فرهنگ و باورهای مردم در معرض تهدید و انقراض قرار گرفته است و همه ملت ایران از ترک و فارس و لر و عرب و شیعه و سنی؛ بهایی و مسیحی زیر فشار و ستم این ظالمان قرار دارند.

حاکمانی که به مذهب باور ندارند و ضحاکانی هستند که به دروغ و ریا با نام دین و مذهب مشغول کسب و کار و ریختن خون بیگناهان و جوانان این کشور هستند؛ با دامن زدن به اختلافات قومی و مذهبی و توهین به مردم؛ به‌دنبال تداوم حاکمیت ننگین خود هستند. اگر حضرت علی امیر مومنان و امام حسین (ع) در روزگار ما بودند؛ این ریاکاران خونریز را از صفحه روزگار حذف می‌کردند.

بنابراین درد و مشکل اصلی همه مردم ایران؛ یکی بیشتر نیست. مشکل اصلی یک حاکمیت نامشروع و ضدملی است که کشور را به تباهی و سیاهی برده است. مشکل اصلی در بیتالعنکبوت خامنه‌ای است و باید آن را نشانه گرفت. همه جا و در همه تظاهراتهایتان شعار مرگ بر خامنه‌ای بدهید و اصل این نظام ننگین و ضدانسانی را نشانه بگیرید.

از همه مردم آگاه سراسر کشور می‌خواهم که از قیام و خیزشهای مردمی در شهرهای مختلف حمایت و پشتیبانی کنید؛ به‌خصوص این روزها از قیام هموطنانمان در جنوب کشور حمایت کنید. با آنان علیه حاکمیت خامنه‌ای همصدا شوید و آنها را تنها نگذارید. دیکتاتورها در سراشیب سقوط همیشه خطاهای بزرگ می‌کنند و همین خطاها شیب سقوطشان را تندتر می‌کند. همه ما باید علیه دیکتاتوری خونریز ولایت فقیه همصدا شویم تا روزگار سرسبزی و شادمانی مردم ما طلوع کند.
مرگ بر اصل ولایت فقیه
درود بر قیام مردم ایران 
مهدی فراحی شاندیز
زندان مرکزی کرج -۱۳فروردین ۹۷
به گزارشهای دریافتی زندانی سیاسی مهدی فراحی شاندیز در زندان مرکزی کرج تحت فشار و آزار قرار دارد و دژخیمان رژیم در این زندان از آزادی وی ممانعت به‌عمل می‌آورند. 
چندی پیش این زندانی سیاسی به بیدادگاه منتقل شد و در حضور وکیل به وی گفته شد که حکمش آزادی است. اما دژخیمان زندان کرج از آزاد کردن وی سرباز می‌زنند. برای این زندانی سیاسی تابه‌حال حداقل سه بار پرونده‌سازی و به اتهام توهین به خامنه‌ای به ۹سال زندان و در اوایل سال جاری در دادگاهی در کرج به ۳سال و نیم دیگر زندان دیگر محکوم شده است. 
زندانی سیاسی مهدی فراحی از سال ۹۰تاکنون در زندان به‌سر می‌برد. 
بنابراین گزارش مهدی فراحی شاندیز در زندان مرکزی کرج برخلاف اصل تفکیک جرایم در بند زندانیان عادی شرایط سختی را می‌گذراند. 
برای تماسهای تلفنی وی با خانواده محدودیت وجود دارد. بندها بسیار پرجمعیت است به‌طوری که شلوغی و نبودن فضای کافی باعث عصبی شدن زندانیان و درگیری با یکدیگر می‌شود. هم‌چنین این زندان فاقد امکانات بهداشتی و بسیار کثیف است. 
زندانیان از سیستم گرمایشی محروم هستند. کمیت و کیفیت غذا در حد صفر است و زندانیان برای رفع سوءتغذیه باید که از جیب خود از فروشگاه خرید کنند. افرادی که پول ندارند به‌دلیل مصرف غذاها با کیفیت نامرغوب دچار بیماریهای گوارشی از جمله انواع بیماریهای عفونی می‌شوند. نوبت دیدار با پزشک عمومی برای هر زندانی ماهی یکبار است و برای درمان بعضی از زندانیان پول مطالبه می‌کنند تا به بیمارستان بیرون زندان اعزام شوند و اگر کسی پول نداشته باشد با خطر مرگ روبه‌روست. 

خانواده این زندانی سیاسی نگران وضعیت وی و خواهان انتقال او به زندانی دیگر و به بند زندانیان سیاسی هستند.“نفی هر چه هست” برای “اثبات آنچه باید باشد”

زندانی سیاسی مجید اسدی با انتشار نامه ای نسبت به سرکوبهای اجتماعی در سطح کشور توسط عوامل حکومتی اعتراض کرد.
مجید اسدی در آذر ماه سال ۱۳۹۶ درشعبه ۲۶ دادگاه انقلاب محکوم به ۶ سال زندان و ۲ سال تبعید شده و اکنون در زندان رجایی شهر (گوهردشت کرج) محبوس میباشد.

متن نامه این دانشجوی زندانی:
نسل نوخاسته امروز، پیوندهایش را با هرگونه عنصر فرسوده می‌گسلد و مسیری تازه می‌جوید تا همه مفاهیم و قالب‌های ارتجاعی و مناسبات منحط را به دور بریزد؛ قواعد و اشکال حقوقی و قانونی و تمامی صورت‌بندی‌های موجود بی‌اعتبار می‌شوند و رنگ می‌بازند، ابرهای تیره کنار می‌روند و نسلی نوین در افق سر برمیکشد و همه‌ی اجزای کهنه “اصول‌گرا، اصلاح‌طلب” را به مصاف می‌طلبد تا در جبهه‌ای واحد در برابرش صف ببندند.
درون چنین کارزاری تاریخی، هر امر بدیهی فرو می‌پاشد و با تشدید و تعمیق سرکوب‌های اجتماعی بیشتر آشکار می‌گردد که دیگر زمان تحمیل قوانینی از آن دست فرا رسیده است.
ماهیت توتالیتر این ساختار همواره چنین بوده که تمامی هستی جامعه را به تملک خود درآورد تا آن را درون ارزش‌هایی ضد تاریخی و ضد انسانی غوطه‌ور سازد، اما نسل نوین به تملک درنمی‌آید و مال‌التجاره کسی نمی‌شود؛ شعارها و نشانه‌های نسل تازه، رشته نمادها و الگوهای مندرس را می‌درد و بر زمین می‌ریزد تا “دختر انقلاب” را نماد ویژه خود کند، نسلی که هویت خویش را در خروش و خیزش و زایندگی یافته، رفته رفته مرزهایش را با دشمنانش روشن‌تر و محکم‌تر می‌کند.
گشودن جبهه مستقیم آتش در برابر این نسل، همان راز درون پرده‌ای بود که بیرون افتاد و تمام دسته‌بندی‌های یک ساختار رو به زوال را در اتحادی افتان و لرزان درون یک صف به عقب نشاند، واقعیت این مرحله به خوبی بر همگان روشن ساخت که دمیدن در شیپور اصلاح‌طلبی و برهم زدن صفوف و به استحاله بردن انگیزه‌ها و اراده‌ها برای تغییر در تحلیل نهایی، تنها ترفندی جهت به تعویق انداختن این مرحله بوده است.
پایه عینی مفهوم آزادی تنها در قلمروی شکل می‌بندد که به دست همگان و برای همگان بنا شده باشد و هر ادعای دیگری پیرامون آزادی خارج از این ورطه، لغو و یاوه‌ای بیش نیست؛ دادخواست تاریخی این نسل علیه مرگ و نیستی و تباهی، وقتی که به کوی و برزن و خیابان می‌رسد، بنیان چنین قلمروی را پی می‌نهد؛ عدم تعادل سیستماتیک همراه با گسترش بحران لاعلاج به دلیل ناتوانی گریزناپذیر در ارائه راه حل واقعی و منطبق با شرایط و وسایل نو، فاز انقباض را تسریع می‌کند و در پی آن، ساختار حاکم، عناصر و اجزای گسترده‌تری را در روندی پرشتاب‌تر از دست می‌دهد.
مقاومت اجتماعی وسیع و عمق یافته تمامی اقشار با طرد و بی اعتبار کردن قوانین و ضوابط رسمی از طریق خطر کردن و ایستادن در برابر هرگونه سرکوب و اجبار در انتخاب دین و پوشش، تحمیل فقر و گرسنگی فاجعه‌بار، اپیدمی ٬فساد مالی و چپاول مردم (نمونه موسسات مالی _رانتی) و بیکاری و بردگی کارگران و زحمتکشان، عدم انطباق نظام حاکم را با وضع تاریخی موجود بیش از پیش بارز نمود؛ شکاف موجود میان این نسل و ساختار حاکم با گسست ارگانیک از تمامی قراردادها، مناسبات و دستگاه‌های تامین کننده هژمونی ساختار کهنه در متن تکامل واقعی تضادها، عمیق‌تر می‌گردد و به دلیل عدم بازگشت‌پذیری این مرحله، به میدان نبردی تمام‌عیار میان اعمال قهر و سرکوب گسترده‌تر از سوی این ساختار برای پرکردن این شکاف و مقاومت این نسل می‌انجامد.
آهنگ “نفی هر چه هست” که در پژواک فریادها طنین افکند، پیش می‌رود و با متشکل شدن خواسته‌ها و قدم‌ها از سطح “ضرورتی اجتماعی” به مدار “مواجهه‌ای سیاسی” بالغ می‌شود تا به “اثبات آنچه باید باشد” گره خورد. 
مجید اسدی
زندان گوهردشت (رجایی شهر) کرج

۲۲ اسفند ۱۳۹۶

بیشتر بخوانید
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران در تاریخ ۱۲آذر ۱۳۹۶-۳دسامبر ۲۰۱۷ طی اطلاعیه ای خبر از شدت بخشیدن فشار بر زندانیان سیاسی داد.
رژیم ضدبشری با پرونده‌سازیهای جدید احکام سنگینی را برای سه تن از زندانیان سیاسی صادر کرده است. 
بنابراین احکام زندانیان سیاسی محمد امیرخیزی به ۱۱سال حبس و دو سال اقامت اجباری در نیک شهر (استان سیستان و بلوچستان) و مجید اسدی به ۶سال حبس و دو سال اقامت اجباری در برازجان (استان بوشهر) و پیام شکیبا به ۱۱سال حبس محکوم شده‌اند. هر سه نفر از زندانیان سالن ۱۰بند ۴زندان گوهردشت هستند که زندانی فوق امنیتی است و شرایط طاقت‌فرسایی دارد. 
محمد امیر خیزی ۷۱ساله. از بازاریان خوشنام و از زندانیان سیاسی هوادار مجاهدین در دهه شصت است که تاکنون بیش از ۱۰سال را در زندانهای قرون‌وسطایی رژیم زندانی بوده است. و هم‌اکنون به‌خاطر سالخوردگی و ابتلا به بیماریهای قلبی و گوارشی از هرگونه رسیدگی درمانی محروم است و در شرایط طاقت‌فرسای زندان در شرایط وخیمی قرار دارد. 
مجید اسدی فارغ‌التحصیل رشته اقتصاد در 18تیر ماه 87 دستگیر شد. وی پس از تحمل چهار سال حبس در خرداد 94 آزاد شد و ۹ماه بعد بار دیگر بازداشت شد. د‌ژخیمان برای تشدید فشار، او را که از بیماریهای مختلف از جمله بیماری جدی گوارشی و کم‌خونی و التهاب حاد ستون فقرات رنج می‌برد، از رسیدگیهای درمانی مورد نیازش محروم کرده‌اند. 
پیام شکیبا، دانشجوی اخراجی رشته فوق‌لیسانس علوم سیاسی، در ۳اسفندماه ۹۵ برای سومین بار بازداشت شد. وی در سال ۸۷ به‌ همراه ۵تن دیگر از دانشجویان به‌خاطر فعالیتهای دانشجویی در دانشگاه زنجان دستگیر و پس از ۲۲ماه حبس با قید وثیقه آزاد شد. متعاقباً در سال ۸۹ برای تحمل یک سال حبس در همین رابطه بازداشت شد. 
صدور این احکام ظالمانه در کنار فشارهای ضدانسانی و غیرقانونی بر زندانیان سیاسی در زندانهای سراسر کشور که منجر به اعتصاب غذاهای طولانی‌مدت زندانیان شده است نشانگر عمق نیاز خامنه‌ای برای چنگ و دندان نشان‌دادن به مردم به جان آمده‌یی است که بنا‌ به‌گفته گماشتگان همین حاکمیت؛ صبرشان در حال لبریز شدن است. 
مقاومت ایران با درود به همه زندانیان سیاسی مقاوم و مبارز از عموم مراجع و ارگانهای بین‌المللی حقوق‌بشر به‌ویژه کمیسر عالی حقوق‌بشر و گزارشگران ویژه وضعیت حقوق‌بشر در ایران و دستگیریهای خودسرانه و تمامی محافل حقوق‌بشری را به محکوم کردن این احکام ظالمانه فرامی‌خواند و خواستار اعزام یک هیأت حقیقت‌یاب برای رسیدگی به وضعیت زندانیان سیاسی در نظام سرکوبگر ولایت فقیه است.

زندانیان سیاسی رجایی شهر در نامه‌ای به آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد، وضعیت نامساعد خود را در این زندان شرح داده‌اند و از او خواستار پیگیری برای بهبود این شرایط گشته‌اند.

«دبیر کل ملل متحد (آقای آنتونیو گوترش)، 
به دنبال گزارش گزارشگر ویژه به مجمع عمومی و بعد از اینکه از طریق تنها تلویزیون زندان در اخبار صریح، بعد از انبوه تهمت و اهانت به خانم گزارشگر، از برخی مواد گزارش به طور کلی آگاهی  یافتیم و از علت کینه جویی‌های اخیر نسبت به زندانیان سیاسی مطلع گردیدیم.
 به دنبال محدودیت‌ها و محرومیت‌های ویژه برای زندانیان سیاسی در زندان گوهردشت کرج، در زندان اوین هم همین نقض حقوق‌ها را در حق زندانیان سیاسی اعمال کردند. 
ما زندانیان سیاسی گوهردشت کرج ضمن تکذیب ادعاهای مضحک و وارونه عوامل حکومت ایران مبنی بر رعایت حقوق بشر و ادعاهای مبنی بر بهبود شرایط به شدت  در معرض تحریم، محرومیت و انبوه ستم قرار داریم که از طرف سازمان زندان‌ها و عوامل آن اعمال می‌شود تا آنجایی که حتی مورد اعتراض دادیارهای دادستانی هم قرار گرفته‌اند و آنها هم خود را بی‌تقصیر و همه چیز را بر عهده سازمان زندان‌ها می‌دانند؛ یعنی در نقض حقوق زندانیان حتی عوامل دادستانی هم معترض‌اند و این‌ها همه و همه فشارها و محدودیت‌هایی که ما زندانیان سیاسی متحمل می‌شویم دلیل روشنی بر درستی گزارشات گزارشگر ویژه است. به عنوان مثال ما زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج با شدت بیشتر حتی از هوایی برای تنفس هم محروم گشته‌ایم و هیچ منفذی برای تهویه هوا باقی نگذاشته‌اند. زندانیان را از امکان تلفن و حتی رسیدگی‌های پزشکی محروم کرده و حتی ورود نشریه‌های مجاز حکومتی را هم ممنوع کرده‌اند. 
ولی با بیش از ۶۰ دوربین و ۱۸۰ دستگاه شنود ما را تحت نظر گرفته‌اند. آن هم نظارت و کنترل زندانیان محکومی که سال‌هاست در زندان هستند. 
زندانیان سیاسی که هیچ راهی برای اعتراض برایشان باقی نمانده، کماکان در راهروهای زندان اسکان دارند و هیچ امکانی برای تحمل زندان در زندان‌ها به آن‌ها داده نمی‌شود. 
از دبیر کل ملل متحد خواستار توجه ویژه به گزارش گزارشگر محترم و پیگیری شایسته آن هستیم. 
جمعی از زندانیان سیاسی  زندان گوهردشت کرج

آبان ماه ۱۳۹۶»
جلوگیری از انتقال زندانی سیاسی مجید اسدی به بیمارستان که نیاز به رسیدگی فوری دارد
به گزارش دریافتی از گوهردشت کرج زندانی سیاسی مجید اسدی که به‌دنبال اعتصاب‌غذای ۴۰روزه دچار انواع ناراحتیهای شدید گوارشی و داخلی شده نیاز به درمان فوری دارد اما شکنجه‌گران خامنه‌ای به‌منظور انتقام گیری و تحت فشار قرار دادن وی از اعزامش به بیمارستان و مداوا ممانعت به‌عمل می‌آورند.
یادآوری می‌شود زندانیان سیاسی زندان گوهردشت در اعتراض به حمله دژخیمان خامنه‌ای به بند ۱۰و انتقال اجباری به بندی فاقد حداقلهای امکانات زیستی از اوایل مرداد ماه سال جاری به مدت ۴۰روز دست به اعتصاب‌غذا زدند.
در همین رابطه سه تن از زندانیان سیاسی درباره وضعیت وخیم مجید اسدی نامه ای مننتشر کردند و خواستار توجه نهادهای جهانی حقوق‌بشری به وضعیت مجید اسدی شده‌اند.
متن نامه:
زندانی سیاسی مجید اسدی ۳۵ ساله، فارغ‌التحصیل رشته اقتصاد از دانشگاه علامه طباطبایی که مدت‌هاست از بیماری گوارشی رنج می‌برد، باوجوداینکه مشکوک به سرطان روده است و مدت‌هاست از شدت درد و تهوع مستمر، امکان خوابیدن هم ندارد ولی علی‌رغم مراجعات متعدد به مسئولین بهداری و زندان، هیچ ترتیب اثری نداده و هیچ مسئولیتی را متوجه خود نمی‌دانند، لذا از عفو بین‌الملل و گزارشگران و پزشکان بدون مرز خواهان توجه و رسیدگی به این موضوع هستیم. شایان‌ذکر است که وی طی دو هفته اخیر نزدیک به ٨ کیلو کاهش وزن داشته و عملاً با شرایط زندان امکان تغذیه‌ای هم وجود ندارد. 
زندانیان سیاسی گوهردشت کرج آرش صادقی-سعید شیرزاد-سعید ماسوری
زندانی سیاسی مجید اسدی

بنا‌به گزارشهای رسیده دژخیمان خامنه‌ای به فشارهای غیرانسانی بر زندانیان سیاسی سالن 10بند 4زندان گوهردشت ادامه می‌دهند.
این زندانیان از ابتدایی‌ترین خدمات درمانی و از امکاناتی هم‌چون ارتباط تلفنی با خانواده و دسترسی به اخبار محروم‌اند برخی از این زندانیان سیاسی به‌خاطر اعتصاب‌غذای طولانی از بیماریهای جدی نظیر بیماریهای گوارشی رنج می‌برند.

درحمایت از رضا شهابی سوم مهر از ساعت ۱۰ صبح با فراخوان سندیکای کارگران شرکت واحد در مقابل وزارت کار تجمعی اعتراضی برگزار شد.

در پنجاهمین روز اعتصاب غذای رضا شهابی ، همگان خواهان پایان اعتصاب عذای وی شدند !

بدنبال اعلام رضا شهابی مبنی بر اینکه از روز پنجم مهر از اعتصاب تر به سوی اعتصاب خشک خواهد رفت روز سه شنبه بیست و ششم سپتامبر برابر سوم مهر از ساعت ۱۰ صبح با فراخوان سندیکای کارگران شرکت واحد در مقابل وزارت کار تجمعی اعتراضی برگزار شد. در این تجمع کارگران شرکت واحد و جمع هایی از دانشجویان، بازنشستگان، فعالین کارگری و معلمان حضور داشتند
شعارهایی نیز در حمایت از معلمان دربند بهشتی و عبدی همچنین شعارهایی در حمایت از کارگران شرکت هپکو و آذرآب اراک که در روز های گذشته توسط پلیس ضرب، شتم و جرح شده بودند داده شد. و شعارهایی نیز در محکومیت عملکرد وزیر کار فریاد زده شد. شعارهای امروز عبارت بودند از:

▫️شهابی زنده باد سندیکا پاینده باد
▫️شهابی شهابی آزاد باید گردد
▫️آزادی شهابی خواسته فوری ماست
▫️کارگر زندانی آزاد باید گردد
▫️کارگر می میرد ذلت نمی پذیرد
▫️شهابی، بهشتی، عبدی آزاد باید گردند
▫️کارگر زندانی معلم زندانی آزاد باید گردند
▫️کارگر، دانشجو، معلم اتحاد اتحاد
▫️هپکو زنده باد آذرآب پاینده باد
▫️از اراک تا تهران کارگران در زندان
▫️وزیر کار ایران دشمن کارگران
▫️شهابی آزاد نشه این وضع ادامه داره 
زندانی سیاسی آزاد باید گزدد

وضعیت جسمی این زندانی وخیم گزارش شده است؛
خانواده این کارگر زندانی برای دقایقی رضا را دیدند و بنابر اظهار همسرشان رضا شهابی به راحتی قادر به تشخیص همسر و فرزندان خود نبود.»

سندیکای کارگرا شرکت واحد اطلاعیه ای صادر کرد به شرح زیر :
رضا شهابی پس از معاینه در بیمارستان دوباره به زندان بازگردانده شد
رضا شهابی راننده زحمتکش و حق طلب سندیکایی در چهل و نهمین روز اعتصاب غذا به دلیل وخامت وضع جسمی امروز چهارم مهر برای معاینه پزشکی به مدت یک ساعت به بیمارستان مدنی کرج منتقل شد و علی رغم دستور موکد پزشک مبنی بر بستری شدن ایشان، مجددا به زندان رجایی شهر بازگردانده شد.
خانواده این کارگر زندانی برای دقایقی رضا را دیدند و بنابر اظهار همسرشان رضا شهابی به راحتی قادر به تشخیص همسر و فرزندان خود نبود.
سندیکای کارگران شرکت واحد خواهان آزادی بی قید و شرط رضا شهابی عضو هیات مدیره سندیکا است. و عواقب هرگونه صدمات جسمی بر این کارگر زحمتکش زندانی که در اعتصاب غذا می باشد را متوجه دادستانی و مسولان امنیتی می داند
 همچنینسازمان عفو بین‌الملل ضمن ابراز نگرانی از وضعیت سلامت رضا شهابی، عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی، خواستار رسیدگی فوری پزشکی به این زندانی سیاسی شده‌است.

سازمان عفو بین‌الملل ۲۵ شهریور ماه در بیانیه‌ای که در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته با اشاره به بازگرداندن اجباری آقای شهابی به زندان در ماه گذشته و اعتصاب غذای او، می‌گوید این کنشگر صنفی، ۳۸ روز است که در اعتصاب غذا به‌سر می‌برد. 
به گفته عفو بین‌الملل وضعیت تندرستی آقای شهابی وخیم است و او فورا به مراقبت‌های پزشکی تخصصی نیاز دارد
دبیرکل کنگره اتحادیه‌های کارگری بریتانیا در نامه‌ای به رئیس جمهوری ایران، خواستار آزادی فوری رضا شهابی شده‌است. 
کنفدراسیون بین‌المللی اتحادیه‌های کارگری نیز در بهمن سال گذشته در نامه‌ای به رهبر جمهوری اسلامی، از اقدامات مقام‌های قضایی و امنیتی ایران در تحت فشار قرار دادن آقای شهابی برای بازگرداندن دوباره او به زندان ابراز نگرانی کرده بود.
 پیش تر کانون صنفی معلمان استان تهران خواهان آزادی زندانی سیاسی رضا شهابی شد
نامه زندانی سیاسی رضا اکبری منفرد

بعد از پایان اعتصاب غذای زندانیان سیاسی زندان گوهردشت رژیم ضد بشری که قصد کشتار سفید و خاموش  این قهرمانان را در سر دارد از هیچ آزار و فشار و محدودیتی در حق آنها دریغ نمی کند
نامه افشاگرانه و تکاندهنده رضا اکبری منفرد بار دیگر افشاگر این جنایات پنهان است:


زندانیان سیاسی اعتصابی زندان گوهردشت کرج طی نامه‌یی به شورای حقوق‌بشر ملل‌متحد از فشارهای دژخیمان زندان به زندانیان سیاسی در این زندان خبر دادند. در این نامه آمده است:‌ 
مطابق برنامه سالیانه، می‌دانیم که در حال حاضر اجلاس سالیانه شورای حقوق‌بشر در حال برگزاری است لذا بسیار مناسب دانستیم که در همین زمان از شما به‌عنوان بالاترین ارگان حقوق‌بشری استمداد طلبیده و در گزارشی کوتاه وضعیت زندانیانی که اخیراً به مدت ۴۰روز در اعتصاب‌غذا بودند را به اطلاعتان برسانیم. 
پس از ۴۰روز اعتصاب در شرایطی که وضعیت جسمی همه ما بسیار وخیم است و با انبوه مشکلات گوارشی و تغذیه‌یی مواجه هستیم، مدیرکل زندانها (مطلبی) طی بخشنامه‌یی، مدیر زندان گوهردشت کرج را موظف به فشار به زندانیان (معترض) کرده و این بخشنامه عملاً در تاریخ 18شهریوز به اجرا درآمد که محورهایی از آن را نگهبانان به ما اطلاع دادند از جمله:
۱-هر ارتباطی با زندانیان سیاسی ممنوع (حتی حرف زدن)
۲-هیچ نگهبان و مراقبی حق رسیدگی به مسائل آنها را ندارد مگر افسر شیفت 
۳-برای زندانیان سیاسی خرید از فروشگاه ممنوع است.
۴-هیچ رسیدگی پزشکی انجام نمی‌شود مگر با اجازه رئیس زندان. دادن دارو هم ممنوع است. 
۵-ملاقاتهای حضوری اعتصابیون و معترضان قطع می‌شود (الان دو ماه است که ملاقات ۲۰نفر قطع است) 
۶-بند سیاسی حق داشتن روزنامه، تلویزیون، و رادیو و هر منبع خبری را ندارد.
۷-هواخوری حداکثر ۳ساعت و در ایزوله کامل
در ادامه این نامه آمده است:‌ ما ضمن استمداد و هشدار نسبت به عواقب جانبی برای زندانیان از همه نهادها و دولتها می‌خواهیم مراودات خود را با دیکتاتوری مذهبی حاکم بر ایران؛ مشروط به رعایت حقوق‌بشر و اصرار به بازدید گزارشگر ویژه ملل‌متحد از زندانها و ملاقات با زندانیان سیاسی کنند.

بالاخره بعداز چهل روز مقاومت و پایداری در بدترین و فاجعه بار ترین شرایط بهداشتی زندانیان مقاوم اعتصابی موقتاٌ به اعتصاب غذای خود پایان دادند و به پیروزی بزرگی دست یافتند هرچند که رژیم ضد بشری هنوز حاضر به رسیدگی به خواسته های این قهرمانان نشده است که البته بجز این هم انتظاری نمیرود اما صدای مقاومت صدای اعتراض صدای عدالت خواهی و مظلومیت مردم ایران توسط فداکاری و جان مایه این قهرمانان به گوش دنیا رسید مبارک مبارک!
بیانیه گروهی از زندانیان سیاسی گوهردشت در باره پایان موقت اعتصاب غذا:

ملت شریف ایران،
نهادهای بین المللی و حقوق بشری،
همچنان که استحضار دارید ۴۰ روز از اعتصاب غذای ما زندانیان سیاسی و عقیدتی زندان گوهردشت در اعتراض به سلب حقوق اولیه انسانی و رفتارهای خشن و مغایر کرامت انسانی زندانیان می گذرد.
طی این مدت از ابتدایی ترین امکانات ِ حتی قانونی زندان و دسترسی به رسیدگی های قانونی زندان و دسترسی به رسیدگی های پزشکی محروم بوده ایم. اگر چه دست اندرکاران و مسئولین زندان و قوه قضائیه سعی در انکار اعتراض و اعتصاب ما داشته اند، اما همچنان بر پیگیری مطالباتمان پای خواهیم فشرد .
علیرغم اینکه تاکنون هیچکدام از خواسته های ما اجابت نشده و کماکان در شرایط غیرانسانی زندان بسر می بریم، ولی بنا به درخواست افراد و گروه های اجتماعی و سیاسی داخل کشور از جمله فعالان کارگری، زنان، معلمان، دانشجویان، زندانیان سیاسی کنونی و سابق، و مادران پارک لاله و نیز پارلمانترهای انگلستان، ایتالیا، آلمان و پارلمان اروپا، سازمان عفو بین الملل و سایر شخصیت ها و نهادهای حقوق بشری بین المللی و نگرانی خانواده هایمان، با احترام و سپاس از حمایت های بی دریغتان، از روز جمعه ۱۷ شهریور ماه ۹۶ پس از ۴۰ روز موقتا به اعتصاب غذای خود پایان می دهیم و آنرا به روزه سیاسی اعتراضی تبدیل می کنیم و چنانچه مطالبات ما محقق نشود مجددا اعتصاب غذا را آغاز خواهیم کرد .
هموطنان شریف !
باید اذعان کنیم، مقاومت ۴۰ روزه ما در شرایط بسیار دشوار زندان گوهردشت، تنها با حمایت و همدلی و اعلام همبستگی شما میسر گردید و ما باور داریم که تنها در سایه اتحاد همه نیروهای سیاسی و اجتماعی، تحقق آرمان آزادی و برابری امکان پذیر خواهد شد .
زندانیان اعتصابی زندان گوهردشت - پنجشنبه ۱۶ شهریور ۹۶
در  روز چهارشنبه ۲۲شهریور ساعت ۹صبح مقابل گوهردشت تجمع کردند

مأموران سرکوبگر نیروی انتظامی به آنها حمله کردند و یکی از تجمع‌کنندگان به نام واله زمانی را دستگیر کردند.
تجمع‌کنندگان به این دستگیری اعتراض کرده و شعار می‌دادند. جمعیت خشمگین فریاد می‌زدند:‌ مگه چیکار کرده، اختلاس کرده، به بچه مردم تجاوز کرده، چرا دارین می‌برین
تجمع‌کنندگان هم‌چنین توانستند یکی از خانمهای معترض را که دستگیر شده بود از دست مأموران نجات داده و او را آزاد کنند. 
لازم به ذکر است واله زمانی برادرزاده شاهرخ زمانی است. شاهرخ از زندانیان مقام بود که روز 22شهریورماه سال ۹۴، در زندان گوهردشت کرج و در پنجمین سال حبس خود بر اثر فشارهای طاقت‌فرسای دژخیمان خامنه‌ای و به‌دلیل سکته مغزی جان باخت. 
همچنین در دومین سالگرد سالگرد جاودانه شدن شاهرخ زمانیخانواده وی در حمایت از اعتصاب غذای زندانیان سیاسی  بیانیه ی صادر کردند؛
آزادی‌خواهان ایران و آزادی‌خواهان جهان
نزدیک به یک ماه است که گروهی از زندانیان سیاسی، عقیدتی و فعالین جنبش کارگری ایران برای دفاع از حق آزادی صنفی وسیاسی خود دست به اعتصاب غذا زده اند و سلامتی آنها در خطر جدی هست. آنان که بعد از سال ها حبس برای بریدن زبان اعتراض جنبش کارگری  قصد جان شاهرخ را کردند و  امکان برگزاری هرگونه مراسم را از ما ستاندند اینک قصد جان رفقایش را دارند و هر آن ممکن است مثل شاهرخ عزیز ما با شگرد جدید جان رفقایش از جمله رضا شهابی را بستانند. ما خانواده ی شاهرخ زمانی در دومین سالگرد ایشان به نام شاهرخ ضمن اعلام همبستگی با همه ی این عزیزان دربند، خواهان آزادی بدون قید وشرط آنها بوده و از تمامی فعالین ملی و بین المللی می خواهیم تا دیر نشده به نام آزادی به طور یکپارچه از سلامتی و حق آزادی آنها دفاع نمایید.
خانواده شاهرخ زمانی ـ ۹۶/۰۶/
زندانی سیاسی سعید ماسوری
یکروز دیگر از اعتصاب غذای قهرمانان در زنجیر مقاوم گذشت
بقول سعید شیرزاد سخن از تنها ماندن اعتصابی‌ها پس از یک ماه نیست… بازهم سخن از گلایه نیست، آن هم از آنان که در پی جاودانه شدن رفیق همیشه سرخِ توده‌ها بر مرگ شاهرخ زمانی، شادی و پایکوبی کردن. در ۳۹ مین روز اعتصاب غذا او در نامه ای اولویت اول را آزادی زندانی کرد محمد نظری عنوان کرد
لینک متن کامل نامه گفته میشود زندانیان مقاوم در این مدت فاقد مینیمم های بهداشتی و حتی آب گرم بودند همچنین دادستانی صراحت اعلام کرده است اعتصاب غذای شما را به رسمیت نمیشناسیم بنابراین از هیچ رسیدگی پزشکی هم خبری نیست.

در همین رابطه و پاسخ به دادستان شقی تهران سعید ماسوری نامه ای نوشت لینک متن نامه
پدر «مجید اسدی»  از زندانیان سیاسی اعتصاب غذا کننده در زندان گوهردشت است، گفت: 
«هیچ یک از مراجع قضایی مرتبط با زندان، مسئولیت انتقال زندانیان را به عهده نگرفته و هیچ یک از آنان حاضر به پاسخگویی به خانواده‌ها نشده است.» محمد اسدی روز ششم شهریور اعلام کرد: «ما خانواده‌ها هر نهادی که ربطی به زندان دارد، مراجعه کردیم اما بی‌فایده بود، «دادستانی تهران» می‌گفت ما مسئول نیستیم و «سازمان زندان‌های کل کشور» مسئول است، سازمان زندان‌ها گفتند نه خود زندان رجایی شهر مسئول است و خلاصه هیچ کس جواب درستی نداد، نامه هم به دادستانی نوشتیم ولی باز هم تا حالا که بی‌فایده بوده.»

از طرقی دژخیمان خامنه‌ای فشار به زندانی سیاسی هموطن بلوچ محمد صابر ملک‌ رئیسی که هشتمین سال حکم زندان خود را در زندان مرکزی اردبیل سپری می‌کند شدت بخشید و او را از حق تماس با خانواده محروم کرد.

این محرومیت از تماس پس از آن صورت گرفت که در اواخر مردادماه سال جاری، دست به اعتصاب‌غذای یک هفتگی در حمایت و همبستگی با زندانیان سیاسی اعتصابی زندان گوهردشت کرج زد
وخامت حال زندانیان سیاسی اعتصابی
چهل و ششمین روز اعتصاب غذای زندانیان مقاوم گوهردشت و وخامت حال زندانیان سیاسی:
زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج روز جمعه دهم شهریور همزمان با روز عید قربان سی وچهارمین روز اعتصاب‌غذای خود را می‌گذرانند. وضعیت جسمی تعدادی از اعتصابیون روبه وخامت گذاشته است. این زندانیان در اعتراض به یورش وحشیانه گارد ویژه و انتقال اجباری زندانیان سیاسی به سالن 10 از روز یکشنبه 8مرداد اعتصاب‌غذا کردند. زندانی سیاسی ابوالقاسم فولادوند را تا ۱۲ مهر ممنوع ملاقات کرده اند  همچنین امیر قاضیانی از ملاقات با خانواده اش ممنوع است 
شاهین ذوقی تبار، محمد امیرخیزی و سعید شیرزاد پس از ۳۳روز اعتصاب‌غذا از نظر جسمی بسیار ضعیف شده و فشار خون آنها پایین است. این زندانیان اعتصابی طی هفته گذشته چندین بار نامه اعتصاب خود را به بهداری زندان فرستادند اما با توجه به دستور رئیس زندان مبنی بر عدم رسیدگی به این زندانیان اعتصابی؛ بهداری نیز هیچ‌کدام از نامه‌ها را قبول نکرده و هیچگونه رسیدگی به این زندانیان نمی‌شود.


روز گذشته عاصمه جهانگیر، گزارشگر ویژه ملل‌متحد در امور حقوق‌بشر ایران پنجشنبه نهم شهریور از رژیم ایران خواست تا به خواست زندانیان اعتصابی‌ پاسخ بدهد. اعتصاب‌غذایی طولانی که علیه وضعیت زندان و انتقال زندانیان به یک بخش به‌شدت امنیتی صورت گرفته است...
درسی و دومین روز اعتصاب‌غذای زندانیان سیاسی در گوهردشت ، حال زندانیان سیاسی ابوالقاسم فولادوند و محمد بنازاده امیر خیزی بسیار وخیم است. سایر زندانیان اعتصابی نیز از افت شدید فشار خون، کاهش وزن، و مشکلات جدی جسمی دیگر رنج می‌برند.دژخیمان تاکنون از ویزیت آنها توسط پزشک ممانعت به‌عمل آورده‌اند و با رفتاری ضدانسانی از هرگونه اقدامی برای درمان زندانیان در حال اعتصاب‌غذا جلو گیری می‌کنند.
دژخیمان خامنه‌ای از ملاقات ابوالقاسم فولادوند در روز چهارشنبه ممانعت کرده‌اند و برای افزایش فشار براین زندانی سیاسی مقاوم، او را تا ۱۲مهرماه ممنوع‌الملاقات کرده‌اند.
زندانی سیاسی شاهین ذوقیتبار نیز افت شدید فشار خون و ۱۲کیلو کاهش وزن داشته است. خانم زهرا اقدامی، مادر 60 ساله جعفراقدامی، زنداني در حال اعتصاب غذا در زندان گوهردشت، گفت فرزندش در آخرین ملاقات وضعیت جسمی مساعدی نداشته و به زور سر پا می‌ایستاده است.  وي تصريح كرد: به هر جایی که مراجعه می‌کنیم، کسی پاسخگو نیست! روز شنبه 4شهریور 1396 زندانی سیاسی اعتصابی شاهین ذوقی تبار محبوس در بند 4سالن 10 گوهردشت را به بند ۲الف زندان اوین که متعلق به اطلاعات سپاه پاسداران است منتقل کردندو تا روز سه‌شنبه هفتم شهریور 1396 به‌خاطر اعتصاب‌غذای خود در زندان گوهردشت، مورد بازجویی قرار دادند. شکنجه‌گران پس از بازجویی و تهدید و فشارهای روحی – روانی بر این زندانی سیاسی او را به پرونده‌سازی مجدد تهدید کردند.عوامل و دژخیمان خامنه ای نهایتاً زندانی سیاسی شاهین ذوقی تبار را مجدداً به زندان گوهردشت منتقل کردند.
زندانیان سیاسی زندان مرکزی زاهدان طی بیانیه‌یی با زندانیان سیاسی زندان گوهردشت اعلام همبستگی کرده و از خواسته‌های به حق آنان حمایت کردند.
زندانیان سیاسی زندان مرکزی زاهدان طی بیانیه‌یی با زندانیان سیاسی زندان گوهردشت اعلام همبستگی کرده و از خواسته‌های به حق آنان حمایت کردند.
ژرارد دپره نمایندهپارلمان اروپا از بلژیک که ریاست کمیته دوستان ایران آزاد را بر عهده دارد، طی نامه‌ای به زندانیان سیاسی در اعتصاب‌غذا در زندان گوهردشت بالاترین احترامات و تقدیرات را به زندانیان مقاوم و شجاع ابراز کرد

ژرارد دپره نماینده پارلمان اروپا از بلژیک که ریاست کمیته دوستان ایران آزاد را بر عهده دارد، طی نامه‌ای به زندانیان سیاسی در اعتصاب‌غذا در زندان گوهردشت بالاترین احترامات و تقدیرات را به زندانیان مقاوم و شجاع ابراز کرد

شورای ملی مقاومت طی اطلاعیه ای درباره وضعيت وخيم زندانيان سياسي كه اعتصاب غذاي آنها وارد پنجمين هفته مي شود هشدار داد در قسمتی از اطلاعیه آمده است:
دژخیمان رژیم از هرگونه رسیدگی به زندانیان اعتصابی خودداری می کنند
جعفری دولت آبادی دادستان جنایتکار تهران در واکنش به موج همبستگی در داخل و خارج كشور با زندانیان سیاسی اعتصابی؛ با وقاحت اعلام کرد «دستگاه قضا تسلیم اعتصاب غذای زندانیان نمی شود» (رسانه های حکومتی-اول شهریور۹۶). متعاقبا فشار دژخيمان بر زندانیان كه اولين ماه اعتصاب غذاي خود را پشت سر مي گذارند شدت یافته است
زندانیان سیاسی سالن ۱۰ بند چهار زندان گوهردشت در بیست و هفتمین روز اعتصاب غذاي خود در شرایطی وخیم با ضعف شديد جسمی و افت فشار خون مواجهند.‌ شماری از آنها در روز چهارشنبه اول شهریور به هنگام ملاقات با خانواده هایشان توان ایستادن یا حتی نشستن بر روی صندلی را هم نداشتند.  به رغم بیهوش شدن مکرر شماری از اعتصابیون طی چند روز اخیر دژخیمان از هرگونه رسیدگی پزشكي به آنها خودداری می کنند.  به خاطر ایزوله بودن سلولها و کل سالن؛ هیچ هوایی در این سالن جریان ندارد و زندانیان در حال اعتصاب دچار سردردهای شدید شده اند.
در همین حال، جمعی از زندانیان سیاسی زندان اردبیل در همبستگي با زندانيان سياسي گوهردشت يك اعتصاب غذاي 7روزه (۲تا۸شهریور) را آغاز کرده اند. آنها طی نامه سرگشاده یي به خانم عاصمه جهانگیر، گزارشگر ویژه ملل متحد در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران، خواستار رسیدگی به وضعیت زندانیان اعتصابی شدند.
زندانیان اعتصابی مردم ایران و جامعه بین‌المللی را به حمایت از دادخواهی خود فرا می‌خوانند


زندانیان سیاسی اعتصابی در زندان گوهردشت کرج با انتشار بیانیه‌یی عموم هموطنان را به همبستگی با حرکت حق‌طلبانه خود فراخواندند و از آنها خواستند که برای ایستادگی در مقابل خودسریها و قانون شکنیهای استبداد دینی حاکم بر ایران یاری‌شان کنند. زندانیان مزبور که اکنون در سی‌امین روز اعتصاب‌غذای خود هستند از تمامی مجامع و ارگانهای حقوق‌بشری بین‌المللی خواستند از عموم زندانیان سیاسی و زندانیان اعتصابی بازدید کنند و برای دستیابی آنها به حقوقشان تلاش کنندزندانیان اعتصابی در این بیانیه می‌نویسند: «قریب به چهار دهه از سرکوب و تجاوز و تعدی به حقوق انسانی‌مان می‌گذرد. هم‌اکنون ما و بعضی از برادران هم بندمان در گذر از ۷۰سالگی در زندان، شاهد تجاوز آشکار به حقوق زندانیان سیاسی و عقیدتی و زورگویی دست‌اندرکاران و سرکردگان دستگاه قضاییه، اطلاعات و زندانبانان این حاکمیت هستیم. ما زندانیان بی‌پناه با استقبال از پر خطرترین رفتارهای مأموران، و شکنجه در زمان انتقال به انفرادی و تنها با مقاومت و ایستادگی، دست به اعتصاب‌غذا زده و ما همگی در این حرکت حق‌طلبانه با هم متحد هستیم».
زندانیان اعتصابی مردم ایران و جامعه بین‌المللی را به حمایت از دادخواهی خود فرا می‌خوانند
پیام مادر رضاییهای شهید در حمایت از زندانیان سیاسی در حال اعتصاب غذا
فرزندان عزیز مردم ایران که در زندان گوهردشت در حال اعتصاب‌غذا هستید،
پیام دلیرانه شما را که در بیست و ششمین روز اعتصاب‌غذا از زندان گوهردشت فرستاده بودید شنیدم و با دلی جریحه‌دار از رنجها و مشکلات شما غرق افتخار شدم. از طرف مادران شهدای مجاهد خلق به شما و به همه فرزندان عزیزم که در زندان گوهردشت و دیگر زندانها برای رسیدن به حقوق و کرامت انسانی خودتان در حال اعتصاب‌غذا هستید، درود می‌فرستم.
دعا می‌کنم که خدا پشت و پناهتان باشد و در مقابل شکنجه و رفتار ضدانسانی این رژیم که در زندانها و در حق زندانیان بی‌دفاع و اسیر از هیچ حق‌کشی و ظلمی فروگذار نمی‌کند، به شما قوت قلب و ایمان بدهد.
شما تنها نیستید و ما هرچه در توانمان باشد برای این‌که حمایت و دفاع از حقوق شما در ایران و جهان هر چه بیشتر فراگیر شود انجام می‌دهیم. اشرف‌نشانها و هواداران مقاومت و ایرانیان آزادیخواه در داخل و خارج کشور، با شما و حامی شما هستند. کما این‌که شما نیز گناهی ندارید جز این‌که زندگی خودتان را وقف آزادی و بهروزی مردم ایران کرده‌اید و همین اعتصاب‌غذا و مقاومت شما هم مشعل فروزان دیگری را در مقاومت مردم برای آزادی روشن کرده است.
بیانیه حمایت و همبستگی زندانیان سیاسی اعتصابی در زندان گوهردشت کرج در سالگرد تاسیس سازمان مجاهدین خلق ایران
نگاهی به نامه های منتشر شده از آنهادر بیست و ششمین روز:
آزادي وکرامت انساني آسان بدست نمي آيد. هر چيزي بهايي دارد این تیتر بیانیه زندانیان اعتصابی در گوهردشت است دراین بيانيه آنها خواستار حمايت مردم از اعتصاب غذا و پايداري در برابر دژخيمان شدند.همچنین به مجامع و ارگانهاي حقوق بشري بين المللي براي بازديد از وضعيت زندانيان سياسي در زندانهاي رژيم آخوندي از جمله زندان گوهردشت فراخوان دادند.
زنداني سياسي شاهين ذوقي تبار
زنداني سياسي شاهين ذوقي تبار که در شمار زندانيان اعتصابي گوهردشت است طي پيامي با تاکيدبر پايداري و مقاومت خود و يارانش در اعتصاب غذا، ديکتاتوري حاکم را مانند قوم مغول که براي نابودي ايران آمده بود توصيف کرد.
و تاکيد کرد: زمانه عوض شده و رژيم نمي تواند هر کاري که مي خواهد بکند. و من و ديگر زندانيان سياسي تا اخرين قطره خون خود و تا قبول درخواست هايمان به اعتصابمان ادامه ميدهيم.
اعتصاب غذای زندانی سیاسی ارژنگ داودی و حمایت از زندانیان سیاسی اعتصاب کننده گوهردشت
زندانی سیاسی ارژنگ داودی از روز ۲۹مرداد ماه در اعتراض به شرایط فجیع خود و در همبستگی با زندانیان سیاسی اعتصابی در زندان گوهردشت کرج، اعلام اعتصاب غذا و دارو کرد 
ارژنگ داودی زندانی سیاسی سالخورده پس از انتقال به زندان زابل تاکنون ۱۶بار وی را جابه‌جا کرده و به سلول انفرادی برده‌اند. 

این زندانی سیاسی با وجود ابتلا به بیماری قند و ناراحتی قلبی به‌دلیل شرایط اسفبار زندان؛ پس از اطلاع از وضعیت زندانیان سیاسی اعتصابی در زندان گوهردشت در حمایت از آنان از روز ۲۹مرداد ماه؛ اقدام به اعتصاب‌غذا و دارو کرده است.
 زندانی سیاسی آرش صادقی
همچنین زندانی سیاسی آرش صادقی طی نامه ای حمایت خود را از زندانیان اعتصابی در زندان گوهردشت اعلام کرد 
آرش صادقی در ادامه با اشاره به دیکتاتوری حاکم بر ایران می‌نویسد ”ولی شوربختانه در برخی از کشورها از جمله ایران قانون اساسی برای ایجاد یک دیکتاتوری قانونی تبیین شده است.
مثال این مدعا بازداشت گسترده فعالان سیاسی، مدنی، عقیدتی و برگزاری دادگاههای چند دقیقه‌ای و صدور احکام سنگین برای این عزیزان است“.

در واکنشی زبونامه و ضد بشری دژخیمان خامنه‌ای در زندان اردبیل از صبح روز پنجشنبه دوم شهریور ارتباط تلفنی زندانیان سیاسی محبوس در بند ۷زندان مرکزی اردبیل را قطع کرد. این زندانیان پیش تر طی نامه ای در حمایت از زندانیان سیاسی اعتصابی گوهردشت اقدام به  اعتصاب‌غذای جمعی کرده بودند
اعلام اعتصاب‌غذای جمعی از زندانیان سیاسی تبعیدی اردبیل در حمایت از زندانیان سیاسی اعتصابی گوهردشت
۵۳زندانی سیاسی سالن ۱۰زندان گوهردشت کرج در همان وضعیت سابق قرار دارند. بیش از بیست زندانی سیاسی اعتصاب کننده؛ پس از ۲۵روز، هم‌چنان بر اعتصاب‌غذای اعتراضی خود پافشاری کرده و تا رسیدن به خواسته خود مبنی بر بازگشت به سالن قبلی و خروج از سالن ۱۰به اعتصاب خود ادامه می‌دهند
وضعیت جسمی و عمومی اعتصاب‌غذاکنندگان رو به وخامت است. پزشکان به هیچ عنوان برای معاینه آنها وارد بند نمی‌شوند و هیچ زندانی نیز به بهداری منتقل نمی‌گردد. بر اساس گفته خانواده‌ها شدت ضعف در اعتصاب‌غذاکنندگان به حدی است که یکی از زندانیان در حال اعتصاب در سالن ملاقات که هوای گرم و خفقان آوری دارد؛ به‌شدت می‌لرزید.
زندانیانی هم که در اعتصاب نیستند وضعیت جسمی خوبی ندارند. غذاهای زندان غیرقابل استفاده است. زندانیان فروشگاه ندارند. اتاقها به‌شدت ایزوله و پنجره‌ها جوشکاری شده و زندانیان نمی‌توانند نفس بکشند و اتاقها تهویه ندارند. خانواده‌ها در اضطراب بی‌خبری از وضعیت عزیزانشان هستند. تنها ارتباط زندانیان با خانواده زمان کوتاه ملاقات هفتگی است.
در حمایت از زندانیان سیاسی اعتصابی گوهردشت جمعی از زندانیان سیاسی تبعیدی اردبیل اعتصاب‌غذای خود را اعلام کردند آنها ضمن ارسال نامه ای به خانم عاصمه جهانگیر خواستار رسیدگی به وضعیت زندانیان سیاسی در ایران شدند
لینک متن نامه 
دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا برای نجات جان زندانیان سیاسی در زندان گوهردشت در ایران در روز ۲۵ اوت برابر با ۳شهریور فراخوان فوری صادر کرد
همچنین در همبستگی از زندانیان سیاسی در سراسر اروپا ایرانیان آزاده و اشرف نشانان اقدام به برگزاری تجمعات اعتراضی و اعتصاب غذا کرده اند

لینک گزارش و کلیپ ها
اطلاعیه سازمان عفو بین‌الملل-اعتصاب غذای زندانیان سیاسی گوهردشت شرایط این زنداینان را «غیرانسانی» توصیف کرد
پس از سپری شدن بيست و چهارمين روز اعتصاب غذاي زندانيان سياسي در سالن 10 بند 4 زندان گوهردشت ، شورای ملی مقاومت ایران در تاریخ ۳۱ مرداد(22اوت2017) اطلاعیه ای صادر کرد و نسبت به جان زندانیان اعتصابی در زندان گوهردشت هشدار داد و خواستار اقدام فوري مراجع بين المللي مدافع حقوق بشر به ويژه كميسر عالي و شوراي حقوق بشر براي نجات جان آنان شد. در این اطلاعیه از آخرین وضعیت سلامتی و وخامت حال زندانیان سیاسی همچنین فشارهای شکنجه گران بر روی زندانیان و خانواده هایشان گزارش مشروحی داده شد.
 بدنیال آن سازمان عفو بین اللمل بیانیه ای صادر کرد
سازمان عفو بین‌الملل شرایط این زنداینان را «غیرانسانی» توصیف کرد،درقسمتی از بیاینه آمده است:
زندانیان سیاسی اخیراً به بند جدیدی منتقل شده‌اند که شرایط آن خفقان آور توصیف شده است. آنها در اتاقهایی با پنجرههایی که با ورق فلزی پوشانده شده، نگهداری می‌شوند و از دسترسی به آب آشامیدنی سالم، غذا و تخت کافی محروم گشته‌اند. آنها هم‌چنین از ملاقات حضوری با خانواده و دسترسی به تلفن که معمولاً در سایر نقاط زندان موجود است، منع شده‌اند.
بیشتر بخوانید 
همچنین العربیه گزارشی از وضعیت زندانیان اعتصابی و نگرانی نسبت به تهدید جانی آنها گزارشی منتشر کرد
لینک متن خبر و گزارش 
زنان زنداني از اعتصاب غذاكنندگان در گوهردشت حمايت مي كنند


زنان زنداني از اعتصاب غذاكنندگان در گوهردشت حمايت مي كنند
آتنا دائمی، گلرخ ابراهیمی ایرایی و مریم اکبری منفرد، محبوس در بند زنان زندان اوین با انتشار نامه ای مشترک به تاريخ 28مرداد 1396، خواستار واکنش وجدان های بیدار در برابر وضعيت دشوار زندانيان سياسي در زندان گوهردشت شدند.


بیست و سومین روز اعتصاب غذای زندانیان سیاسی زندان #گوهردشت
گزارشهاي رسيده از زندان گوهردشت کرج حاکي است زندانيان اعتصابي پس از ۲۳ روز اعتصاب غذا با وضعيت جسمي 
وخیمی رو برو هستند و برخي از اين زندانيان فقط با کمک همبندانشان قادر به راه رفتن هستند. 
چنين روز صبح دوشنبه ۳۰ مرداد، زنداني سياسي حسن صادقي از سالن ده بند چهار، درحاليكه اعتصاب غذاست، بدليل وخامت وضعيت چشمش به بيمارستان فارابي تهران منتقل شد
پشتر مقاومت ایران در باره نجات جان زندانیان اعتصابی فراخوان داد و از همه سازمانهای حقوق بشری و شورای حقوق بشر ملل متحد و کمسیون حقوق بشر خواستار اقدام فوری شد. 
رژیم آخوندی در مقام دوم  رژیم های شکنجه‌گر
تازه‌ترین گزارش سالانه سازمان رهایی از شکنجه: رژیم آخوندی در مقام دوم رژیمهای شکنجه‌گر بعد از سریلانکا قرار دارد
این سازمان می‌نویسد: در ایران، شکنجه و سایر موارد نقض حقوق‌بشر توسط حکومت برای ایجاد ترس در مردم، سرکوب فعالیت سیاسی، اعترافات اجباری و به‌عنوان یک مجازات به‌کار گرفته می‌شود.
این سازمان اضافه کرد که به‌کارگیری شکنجه در ایران تحت حاکمیت آخوندها ادامه‌دار و گسترده است.


در همین حال با وقاحتی از نوع شیادیهای روحانی  وزیر خارجه اش مدعیشد: سیاست خارجی ما، سیاستی است ذاتا حقوق‌بشری!

این گزارشی در حالی منتشر میشود که هیچ گونه اجازه بازدید از زندانهای مخوف رژیم ضد بشری به سازمانهای حقوق بشری داده نمی شود.
بنا‌ به گزارشات منتشر شده روی اینترنت، سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات با تشکیل زندانهای مخفی مخالفان را به این زندانها منتقل کرده و به‌سادگی سربه نیست می‌کنند.
در حال حاضر گویاترین بیان نقض فاحش حقوق بشر رفتاری است که با زندانیان سیاسی در زندانهای مخوف ایران از جمله گوهردشت میشود.

زندانیان سیاسی بند ۴ زندان گوهردشت از تاریخ ۸مرداد دست به اعتصاب غذا زدند.
راستی چرا آنها حاضر شدند لب بر غذا ببندد؟
انها در اعتراض به انتقال به سالن فوق امنیتی که در آن ۴۰دوربین کار گذاشته شده و در هر اتاق نیز ۶دستگاه شنود نصب گردیده و فشارهای ضدبشری 
روز هشتم مرداد ماه؛ یوسف مردانی رئیس زندان گوهردشت همراه با گارد ویژه زندان (گارد اعدام) با نقاب سیاه به سالن دوازده حمله کرده و همه وسایل زندانیان را تخریب کردند؛ از جمله کولر و دستگاه تصفیه آب متعلق به زندانیان را شکستند که امکان استفاده از آن وجود نداشته باشد؛ عکسهای شخصی زندانیان را پاره کردند. عینکهای زندانیان را شکسته و آنها را به‌شدت مورد ضرب ‌و شتم قرار دادند و دست نوشته‌ها را از بین برده و پولهای نقد زندانیان را دزدیدند.
سپس مأموران و نیروهای گارد ضدشورش زندان بر سر غارت اموال زندانیان با یکدیگر به نزاع پرداختند و کلیه وسایلی را که زندانیان با هزینه شخصی تهیه کرده بودند را با خود بردند.
۱۴تن از این زندانیان را با دست‌بند و چشم‌بند به سلولهای انفرادی منتقل کرده و تا ساعتها در همین وضعیت در انفرادی نگه‌داشتند.
عکس و اسامی زندانیان سیاسی در اعتصاب غزای زندان گوهردشت از ۸مرداد 1396
زندانیان سیاسی شرکت‌کننده در این اعتصاب‌غذای اعتراضی آقایان ابولقاسم فولادوند؛ رضا اكبرى‌منفرد؛ پیروز منصورى؛ سعید ماسوری؛ محمد بنازاده امیرخیزی؛
سعید شیرزاد؛ امیر قاضیانی؛ خالد حردانی؛ شاهین ذوقی تبار؛ جعفر اقدامی؛ لقمان مرادی؛ زانیار مرادی؛ مجید اسدی؛ پیام شکیبا و هوشنگ رضایی شرکت دارند. از اسامی سایر زندانیان در اعتصاب؛ اطلاعی در دست نیست.
همچنین زضا شهابی از  روز ۱۷مرداد بعد از انتقال مجدد به زندان اعتصاب غذای خود را شروع کرد

 کارزار حمایت و همبستگی با زندانیان قهرمان اعتصابی در زندان گوهردشت:
در میان نامه های ارسال شده به بیرون زندان تیتر این نامه ها جلب توجه میکند
نامه زندانیان سیاسی تبعیدی در زندان اردبیل در حمایت از زندانیان اعتصابی در زندان گوهردشت
دو نامه حمایت زندانی سیاسی علی معزی از زندانیان در حال اعتصاب غذا
و بالاخره صدای همیشگی زندانیان سیاسی در بند اشرف نشانان که بیش  از یک هفته در کشورهای مختلف کارزار گسترده حمایت از زندانیان سیاسی اعتصابی را براه انداخته اند  در خیابانها با تجمع و تظاهرات و اقدامات اعتراضی نمیگذارند صدای مظلومیت زندانیان سیاسی اعتصابی خاموش بماند 
آنها با شرکت در یک اعتصاب‌غذای یکروزه در همبستگی با زندانیان سیاسی در حال اعتصاب‌غذا در گوهردشت ، فریاد اعتراضی آنان را به گوش جامعه جهانی رساندند و خواستار مداخله بین‌المللی به‌ویژه ارگانها وگزارشگران ملل‌متحد و مدافعان حقوق‌بشر برای مقابله با رفتار ضدانسانی حکومت آخوندی با آنها و دیگر زندانیان سیاسی شدند.

لینکهای مرتبط:آخرین وضعیت زندانیان سیاسی سالن ۱۰گوهردشت پس از ۱۸روز اعتصاب غذا

آخرین وضعیت زندانیان سیاسی سالن ۱۰گوهردشت پس از ۱۸روز اعتصاب غذا
هفده زندانی سیاسی در اعتراض به انتقال به سالن فوق امنیتی گوهردشت و بازگشت به سالن قبلی در اعتصاب‌غذا هستند.
بر اساس گزارشهای دریافتی از منابع موثق در درون زندان گوهردشت ؛ هم‌اکنون هفده نفر از زندانیان سیاسی در اعتراض به انتقال اجباری و ناگهانی و نگهداری در سالن فوق امنیتی 10که در آن ۴۰دوربین کار گذاشته شده و در هر اتاق نیز ۶دستگاه شنود نصب گردیده؛ در اعتصاب‌غذا هستند.


فراخوان گروه دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا برای آزادی زندانیان سیاسی اعتصابی در گوهردشت
ما بسیار نگران سلامت و امنیت زندانیان سیاسی در سلول‌های انفرادی بند ۴زندان گوهردشت کرج هستیم. آنها در اعتراض به حمله وحشیانه رژیم به زندانیان در ۳۰ژوئیه (هشتم مردادماه) در اعتصاب‌غذا به‌سر می‌برند.
بیانیه کمیته دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا ضمن برشمردن محدودیتها و فشارهای اعمال شده علیه این زندانیان، گزارش اخیر عفو بین‌الملل در مورد نقض حقوق‌بشر در دوران آخوند روحانی را یادآور شده و می‌افزاید:
فراخوان گروه دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا برای آزادی زندانیان سیاسی اعتصابی در گوهردشت
غارت اموال زندانیان سیاسی در گوهردشت و ادامه اعتصاب‌غذای زندانیان سیاسی
بنا‌ به گزارشهای دریافتی حداقل 17تن از زندانیان سیاسی محبوس در زندان گوهردشت که روز یکشنبه هشتم مرداد جاری جهت جابه‌جایی اجباری مورد یورش گارد سرکوبگر زندان قرار گرفتند، هم‌چنان در اعتصاب‌غذا به‌سر می‌برند.
زندانیان می‌گویند که تمامی اموال آنان در سالن 12مورد غارت گارد ضدشورش زندان قرار گرفته و تمامی کارتهای بانکی آنان نیز که حاوی حداقل 150میلیون تومان پول بوده توسط عوامل جنایتکار و غارتگر زندان به سرقت رفته و کارتهای آنان تخلیه گردیده است.
اعتصاب‌غذای زندانیان سیاسی گوهردشت به‌خاطر انتقال مشکوک آنها به بند جدید
فراخوان به اقدام فوری برای نجات جان زندانیان و تشکیل هیأت حقیقت‌یاب بین‌المللی
مقاومت ایران نسبت به جان ۵۳زندانی سیاسی زندان گوهردشت کرج که در بیست‌ونهمین سالگرد قتل‌عام زندانیان سیاسی، با ضرب ‌و شتم و توهین به محل دیگری جابه‌جا شده‌اند هشدار می‌دهد و از کمیسر عالی حقوق‌بشر و گزارشگر ویژه وضعیت حقوق‌بشر در ایران خواستار تشکیل یک هیأت حقیقت‌یاب بین‌المللی برای رسیدگی به وضعیت آنان است.
روز یکشنبه ۸مرداد، ۵۳زندانی سیاسی بند ۴سالن ۱۲زندان گوهردشت در یک یورش وحشیانه به سالن ۱۰زندان منتقل شدند. به‌منظور جلوگیری از مبادله اخبار و اطلاعات با بیرون از زندان، بیش از ۶۰دستگاه شنود و ۴۰دوربین مداربسته در این سالن تعبیه شده و کلیه منافذ و پنجره‌های آن با ورقه‌های فلزی پوشانده شده است.
برای مطالعه کامل  کلیک کنید
رضا شهابی
 رضا شهابی ۹ روز در اعتصاب غذاست
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه روز چهارشنبه ۲۵ مرداد اعلام کرد که رضا شهابی، عضو زندانی این تشکل کارگری، در زندان رجایی‌شهر کرج در اعتصاب غذا به سر می‌برد.
او روز ۴شنبه ۱۸مرداد رضا شهابی عضو زندانی هیأت مدیره سندیکا که در مرخصی پزشکی به‌سر می‌برد به دستور دادستانی به زندان گوهردشت کرج (رجایی شهر) باز گردانده شد.
اخرین اخبار زندانیان سیاسی  


تا به کی و بعد از چند دهه سناریوی قتل عام۶۷ باید تکرار شود؟سکوت ما مجوز چینین جنایاتی است:
دفن مخفیانه پیکر سیدجمال موسوی بدون حضور خانواد
سرانجام پس از چند روز بی‌خبری و نگرانی خانواده سید موسوی، به آنان اطلاع داده شد فرزند آنان زندانی سیاسی سید جمال سید موسوی، به اتهام محاربه در تاریخ اول شهریور در زندان گوهردشت کرج اعدام و در محلی نامعلوم به خاک سپرده شده است.
از روز ۲۵مردادماه زندانی سیاسی سید جمال سیدموسوی به محلی نامعلوم منتقل شده بود و برای آخرین بار روز ۳۱مردادماه روئیت شد. خانواده او با تأخیری طولانی از اعدام فرزندشان مطلع شدند و هم‌چنین نتوانستند پیکر وی را تحویل بگیرند.خبر کوتاه بود:در میان سکوت جهان زندان مخوف گوهر دشت بازهم قربانی گرفت

سیدجمال سید موسوی در سال ۱۳۸۷ از سوی مأموران وزارت بدنام اطلاعات آخوندی در شهر سنندج دستگیر و به اتهام محاربه در سال ۱۳۸۸به اعدام محکوم شد. وی در تیرماه سال ۹۵ از زندان سنندج به زندان گوهردشت تبعید شده بود.

سیدجمال سید موسوی زندانی سیاسی عقیدتی اهل سنت از تاریخ 25مرداد 96 به بهانه اعزام به مراکز پزشکی از بند خارج شده و مدت هفت روز در انفرادیهای این زندان در حالی به‌سر برد که دژخیمان به او دست‌بند و پابند زده بودند و حتی لحظه‌ای باز نکردند. این اقدام غیرانسانی  موجب ایجاد بریدگی در نقاط مختلف بدن و خونریزی او شده بود. خانواده سیدجمال روز گذشته اجازه یافتند آخرین دیدار را با او انجام دهند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر