۱۳۹۶ مرداد ۳۰, دوشنبه

ایران-آخرین تحلیل ها و اخبار مربوط به تحریم های جدید آمریکاتحریمهای جدید خزانه‌داری آمریکا علیه رژیم آخوندی

وزارت خزانه‌داری آمریکا اسامی شماری از مقامهای رژیم آخوندی از جمله آخوند صادق لاریجانی رئیس قضاییه خامنه‌ای را تحریم و لیست‌گذاری کرد.

۱۴ نهاد رژیم آخوندی به‌دلیل نقض حقوق‌بشر و برنامه موشک بالستیک لیست‌گذاری و تحریم شدند.


کاخ سفید اعلام کرد ترامپ رفع تحریمهای اتمی رژیم ایران را این بار برای آخرین بار تمدید کرده است مگر این‌که آمریکا و اروپا به توافقی دست یابند که توسعه غنی‌سازی و برنامه موشک بالستیک رژیم را به‌طور دائمی ممنوع کنند.

اسامی تحریم شدگان:

بیانیه خزانه‌داری آمریکا 22دیماه 96:

صادق آملی لاریجانی، رئیس قوه قضاییه

غلامرضا ضیایی رئیس زندان گوهردشت کرج

سازمان نبرد الکترونیک و دفاع سایبری سپاه پاسداران

شورای عالی فضای مجازی و مرکز ملی فضای مجازی

شرکت مخابراتی موج سبز (واقع در مالزی) مرتضی رضوی

شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگردهای ایران (پنها)

صنایع هواپیمایی ایران (صها)

شی یوهاوا تبعه چین

شبکه خرید مستقر در ایران و چین شامل: پردازان سیستم نماد آرمان (پسنا الکترونیک) و شرکت بوچانگ سرامیک (مستقر در چین)

ژو یوگون (تبعه چین و نماینده شرکت بوچانگ سرامیک)

صادق لاریجانی از نزدیک‌ترین متحدان خامنه‌ای است که آمر، هدایتگر و رهبری تجاوز به حقوق اشخاص، شهروندان یا افراد مقیم در ایران را برعهده دارد.


استیون منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت: ما امروز تحریمهایی را که برنامه موشکی رژیم ایران و اقدامات بی‌ثبات کننده آن را که در اولویت بالاتری از رفاه اقتصادی مردم ایران قرار دارد هدف قرار دادیم.


 کنفرانس در پارلمان انگلستان؛ فراخوان به دولت انگلستان برای قرار دادن سپاه پاسداران در لیست تروریستی
کنفرانس در پارلمان انگلستان؛ فراخوان به دولت انگلستان برای قرار دادن سپاه پاسداران در لیست تروریستی

در یک کنفرانس پارلمانی در مجلس عوام انگلستان، که با حضور شماری از نمایندگان هر دو مجلس از همه احزاب برگزار شد، سخنرانان با استناد به نقش سپاه پاسداران در دخالتهای تروریستی رژیم در منطقه و هم‌چنین سرکوب آزادیخواهان و مدافعان حقوق‌بشر در داخل ایران، از دولت انگلستان خواستند سپاه پاسداران را در لیست تروریستی قرار دهد.

دکتر متیو آفورد رئیس کمیته تمام حزبی پارلمانی برای یک ایران آزاد و دموکراتیک که ریاست جلسه را برعهده داشت در سخنان خود گفت: بدون شک سپاه پاسداران علاوه بر سرکوب مردم در ایران، باعث تخریب و کشتار عظیمی در خاورمیانه شده است او افزودما در غرب باید به حامیانمان که مردم ایران هستند تکیه نماییم. دولت بریتانیا باید از مردم ایران، که به‌دنبال آرمان دموکراتیک خود هستند، پشتیبانی کند. گفتگو با شورای ملی مقاومت ایران را آغاز کند

لرد کارلایل رئیس مشترک کمیته پارلمانی بریتانیایی برای آزادی ایران با یادآوری چشم‌پوشی کشورهای غربی از نقض گسترده حقوق‌بشر در ایران افزود: ”دولت اکنون می‌تواند اشتباهات گذشته‌اش را تصحیح کند و با همکاری با متحدان، برای رژیم ایران روشن کند که نفوذ مخربش در خاورمیانه دیگر پذیرفته نیست و سپاه پاسداران باید منطقه را ترک کند و مزدوران و شبه‌نظامیان مورد حمایتش در عراق، سوریه و لبنان باید خلع‌سلاح شوند“.

سر دیوید ایمس نماینده ارشد پارلمان و رئیس مشترک کمیته پارلمانی بریتانیایی برای آزادی ایران با تأکید بر این‌که یک حمایت گسترده تمام حزبی در مجلس عوام برای ممنوع کردن سپاه پاسداران وجود دارد“. گفتما باید هم‌چنان تغییر رژیم در ایران را پیگیری کنیم و هرکاری می‌توانیم انجام دهیم تا مانع ضعف و کسادی و پریشانی در آن کشور و دخالت بدخواه و شوم رژیم در خاورمیانه شویم.
شورای ملی مقاومت ایران و رئیس‌جمهور برگزیده‌اش خانم مریم رجوی بر اعمال اقدامات جزایی (مجازاتی) بر کل سپاه پاسداران و محدود کردن توانش برای سرکوب تظاهرات ضد رژیم در داخل و حمایت از تروریزم در خارج تأکید کرده‌اند.
رژیم ایران هم‌چنان به بی‌ثبات کردن منطقه ادامه خواهد داد. این رژیم ریسک جنگ مسلحانه در خاورمیانه را می‌کند و نمی‌تواند به خواسته‌ها و آرزوهای دموکراتیک و مشروع مردم ایران پاسخ دهد.
اگر برنامه 10ماده‌ای خانم مریم رجوی تحقق یابد، ما به زودی خواهیم توانست یک ایران آزاد و دموکراتیک را جشن بگیریم.

سخنران دیگر کنفرانس در پارلمان انگلستان، جیم شانون از سخنگویان حزب اتحاد دموکراتیک ایرلند و نماینده مجلس عوام بود. وی ضمن برشمردن اقدامات سرکوبگرانه سپاه خامنه‌ای علیه پیروان سایر ادیان و مذاهب تأکید کرد که هرگونه رابطه با رژیم آخوندی باید مشروط به بهبود وضعیت حقوق‌بشر در ایران، توقف اعدامها و سرکوب مردم ایران بشود.

سر راجر گیل رئیس هیأت انگلستان و رئیس گروه محافظه‌کار در مجمع پارلمانی شورای اروپا طی سخنانی خواستار تحریم و لیست‌گذاری سپاه پاسداران به‌عنوان اهرم سرکوب رژیم در داخل و عامل بی‌ثباتی در منطقه شد.

بارونس ورما وزیر سابق توسعه بین‌المللی و نماینده مجلس اعیان انگلستان در سخنانش به موضوع نقض وحشیانه حقوق زنان و دختران در ایران پرداخت و تأکید کرد: یقین دارم که روزی در ایران همه چیز تغییر خواهد کرد و این تغییر به یمن شجاعت و پشتکار مردم و مقاومت ایران محقق خواهد شد. ما در اروپا باید در سمت درست بایستیم و در برابر اقدامات ضدانسانی رژیم حاکم بر ایران علیه مردم این کشور مبارزه کنیم.

استیون پاند – نماینده پارلمان انگلستان (وزیر در دولت سایه حزب کارگر)
در سخنان خود ضمن تمجید از فرهنگ غنی و مردم آزادیخواه ایران، گفت اما در ایران رژیمی حاکم است که یک تهدید جهانی بحساب می‌آید و سرکوب را در داخل ایران بر بهترین و آگاه‌ترین مردم این کشور عمال می‌کند


اعتراف سردمداران رژیم به تسلط سپاه بر تار و پود اقتصاد و وحشت آنها از لیست‌گذاری آن
کابوس تاثیرات لیست‌گذاری سپاه پاسداران و اجرایی شدن تحریمهای جدید آمریکا معروف به کاتسا سراپای نظام ولایت فقیه را به لرزه در آورده به‌نحوی که مقامات و رسانه‌های رژیم نمی‌توانند این وحشت را پنهان کنند. 
آخوند صادق لاریجانی، رئیس قضاییه رژیم در این باره گفت: اجرای «قانون کاتسا» به‌معنای تحریم نیروی مسلح رسمی (نظام) است و می‌توانند به بهانه همکاری دولت با سپاه حتی دولت را تحریم کنند (وطن امروز -۹آبان). 
پاسدار-سرلشگر جعفری در روز ۹ آبان با جدی شدن تحریمها در یک عقب‌نشینی آشکار گفت: «برد موشکهای‌ ما طبق سیاستهایی که رهبری تعیین کردند دو هزار کیلومتر است... این میزان فعلاً کفایت می‌کند». این در حالیست که او در روز ۲۶مهر (۱۸اکتبر) گفته بود «نفوذ منطقه‌یی و اقتدار توان موشکی... با شتاب بیشتر، بدون وقفه ارتقاء و تداوم خواهد یافت». پاسدار حسین شریعتمداری نماینده خامنه‌ای نیز در کیهان گفته بود «مؤثرترین واکنش ما می‌تواند و باید، رونمایی از موشکهای بالستیک قاره‌پیمایی باشد که پاشنه آشیل آمریکاست».
استقبال از تحريمهاي جديد عليه ارگانها و فرماندهان پاسداران و فراخوان به گسترش تحريمها به ديگر فرماندهان و وابستگان سپاه
مقاومت ايران از تحريم شماري از ارگانها و فرماندهان سپاه پاسداران كه درگير سركوب و غارت مردم ايران و همچنين صدور تروريسم در منطقه و توليد موشكهاي بالستيك هستند، توسط وزارت خزانه داري آمريكا استقبال مي كند و آن را يك قدم ضروري براي مقابله با سياستهاي سركوبگرانه، جنگ طلبانه و تروريستي رژيم ملايان و ممانعت از گسترش موشكهاي بالستيكي كه صلح و آرامش در منطقه را تهديد مي كند، مي داند.
اين تحريمها بايد به سرعت تمامي افراد، ارگانها و نهادها و شركتهاي وابسته به سپاه پاسداران يا طرف معامله آن و مأموران و مزدوران خارج كشوري آن را شامل شود. تحريم فرماندهان سپاههای ۳۱ استان كشور، که مسئولیت سرکوب مردم در اين استانها را به عهده دارند، ضرورت مضاعف دارد.
اتخاذ تدابير و اقدامات ضروري براي بيرون كردن سپاه از کشورهای منطقه از جمله سوریه و عراق لازمه پايان دادن به جنگ و خونريزي و برقراری صلح در منطقه و از الزامات اجراي قانون تحريمها مصوب كنگره آمريكا و نامگذاري سپاه پاسداران در ليست تروريستي است
بیش از ۴۰مهره و شرکت سپاه پاسداران در فهرست تحریمهای خزانه‌داری آمریکا
روز سه‌شنبه 9آبان 96 خزانه‌داری آمریکا به‌عنوان گام اول در اجرای قانون تحریمهای کاتسا، بیش از 40مهره و شرکت سپاه پاسداران را در فهرست تحریمها قرارداد. بر اساس قانون کاتسا، دارایی‌های این افراد و شرکتها در آمریکا بلوکه شده، شرکتها و افراد آمریکایی امکان معامله با آنها را نداشته و این افراد امکان ورود به آمریکا را نخواهند داشت
این فهرست از این قرار است:

خزانه‌داری آمریکا فهرست تحریمهای سپاه پاسداران را اعلام کرد
وزارت خزانه‌داری آمریکا، یک روز بعد از اجرایی شدن کاتسا، قانون «مقابله با دشمنان آمریکا از طریق تحریم‌ها» تحریم‌های تازه‌یی علیه رژیم آخوندی اعمال کرد. 
خزانه‌داری آمریکا، روز سه‌شنبه 9آبان با انتشار فهرستی، مقامها و شرکتهای در ارتباط با سپاه پاسداران را در فهرست تحریم قرار داده است.
 بر اساس قانون کاتسا، دارایی‌های این افراد و شرکتها در آمریکا بلوکه شده، شرکتها و افراد آمریکایی امکان معامله با آنها را نداشته و این افراد امکان ورود به آمریکا را نخواهند داشت.
اعلام این تحریم‌ها یک روز پس از آن صورت می‌گیرد که دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد دستورالعمل داخلی خود را به‌منظور اجرایی کردن قانون تحریم‌ها علیه رژیم آخوندی اصلاح کرده است.


قاضی تد پو: در خاورمیانه هر جا جنگی وجود دارد، سپاه پاسداران عامل آن است
قاضی تد پو، رئیس زیرکمیته مبارزه با تروریسم در کنگره آمریکا در مصاحبه با اسکای نیوز گفت: رژیم ایران، حزب‌الله و سپاه پاسداران را برای جنگ‌افروزی و جنگهای نیابتی نه فقط در خاورمیانه، بلکه در سراسر دنیا بکار می‌گیرد.
وی افزود: ما امیدواریم اروپاییها قراردادها و معاملات مالی با حزب‌الله که سپاه پاسداران هم در آنها دست دارد را متوقف کنند. سپاه پاسداران از این قراردادها برای تأمین مالی عملیاتهای تروریستی و جنگهای نیابتی‌اش استفاده می‌کند ما خواهان این هستیم که این معاملات متوقف شود

آخوند امامی کاشانی، وحشت ولی‌فقیه ارتجاع از پیامدهای لیست‌گذاری سپاه و مصوبات کنگره آمریکا
امام جمعه خامنه‌ای در تهران، آخوند امامی کاشانی، درباره وحشت ولی‌فقیه ارتجاع از پیامدهای لیست‌گذاری سپاه و مصوبات کنگره آمریکا گفت:
رهبر عزیز انقلاب دامه ظله که در تلویزیون دیدید و مشاهده کردید با نخست‌وزیر عراق صحبت می‌کردند و به همین نکته اشاره کردند و مطالبی فرمودند که بنده به دوکلمه‌اش اشاره می‌کنم. 
کلمه اول این‌که به آمریکا اعتماد نکنید. بسیار این مهمه که اعتماد به آمریکا به‌معنای محو کشور ومحو همه ارزشهای یک ملتی است.
این‌که آن رئیس جمهور... نسبت به سپاه و اینها حرف میزنه این همه حسده، این بغضه...

اسکای نیوز:‌ تصویب قوانین جدید برای مجازات رژیم ایران و حزب‌الله لبنان
اسکای نیوز 6آبان 96:
مجلس نمایندگان آمریکا مجازاتهایی را علیه رژیم ایران و شبه‌نظامیان وابسته به آن اعمال کرد.
این قوانین اقدامات سخت‌گیرانه‌تری را برای جلوگیری از حمایت مالی جهانی از حزب‌الله لبنان و تحت پیگرد قرار دادن مقامهای آن شامل می‌شود.
هم‌چنین از اتحادیه اروپا خواسته شده که حزب‌الله لبنان را به‌عنوان یک گروه تروریستی بداند.
علاوه بر این مجلس نمایندگان قانونی علیه برنامه موشکی رژیم ایران را تصویب کرد.

کنگره آمریکا: فراخوان نمایندگان هر دو حزب به مقابله با دخالتهای منطقه‌یی و تروریسم رژیم آخوندی
طی یک جلسه استماع در زیرکمیته خاورمیانه و شمال آفریقا در مجلس نمایندگان آمریکا به‌ریاست ایلیانا رزلهتینن، نمایندگان کنگره از هر دو حزب و هم‌چنین کارشناسان ارشد، بر لزوم مقابله با دخالتهای و تروریسم رژیم آخوندی و برخورد با شکافها و نواقص برجام، از جمله بازرسی از تأسیسات نظامی رژیم تأکید کردند.
در شروع این جلسه که تحت عنوان تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا درباره (رژیم) ایران گام‌های بعدی برگزار شده بود، ایلیانا رزلهتینن رئیس زیرکمیته خاورمیانه و شمال آفریقا در کنگره در سخنان خود، گفت:

خامنه‌ای و دفتر او و بیشتر ارگانهای دولتی دست‌اندرکار پروژه‌های موشک سازی رژیم هستند 
مقاومت ایران از تصویب لایحه قانونی در مجلس نمایندگان آمریکا مبنی بر تشدید تحریمها علیه رژیم آخوندی و سرکردگان آن به‌خاطر پروژه تولید و تکثیر موشکهای بالستیک استقبال می‌کند و آن را یک قدم ضروری در قبال سیاستهای جنگ‌طلبانه و تروریستی رژیم ملایان می‌داند. 
برنامه موشکی ملایان که به‌طور کامل در کنترل سپاه پاسداران است، هدفی جز جنگ‌افروزی و دست اندازی بیشتر در منطقه ندارد. صرف هزینه‌های سنگین برای این برنامه، در حالی که بخش قابل توجهی از مردم ایران زیر خط فقر زندگی می‌کنند، تنها در خدمت بقای رژیم و علیه مصالح عالیه مردم ایران است. 
رژیم آخوندی در حالی میلیاردها دلار هزینه پروژه‌های موشکی می‌کند که شهرهای ایران شاهد تظاهرات مردم به جان آمده‌یی است که اموالشان توسط سپاه پاسداران و دیگر ارگانهای سرکوبگر چپاول شده یا پرداخت حقوق ناچیز آنها ماهها به تعویق افتاده است. آنها شعار می‌دهند «سوریه را رها کن، فکری به‌حال ما کن». 
لایحه «موشکهای بالستیک ایران و اعمال تحریمهای بین‌المللی» دولت آمریکا را موظف می‌کند که هر ارگان حکومتی «که توسعه، خرید، تهیه اجناس، خدمات یا تکنولوژی که به‌طور مادی به تلاشهای رژیم ایران در رابطه با مواد، خدمات یا تکنولوژیهای مرتبط به برنامه موشک بالستیک کمک می‌کند» را مورد تحریم قرار دهد. طبق این لایحه هر فرد یا ارگان خارجی هم که آگاهانه به این پروژه کمک می‌رساند و همین‌طور هر فرد خارجی را که به تشخیص رئیس‌جمهور خدمات مالی قابل‌توجه برای استفاده در رابطه با اهداف فوق ارائه کرده است، مستوجب تحریم می‌داند. 
تمرکز بر پروژه موشکی، به‌ویژه تکثیر و تولید موشک بالستیک یکی از اولویتهای سپاه پاسداران است که توسط سازمان هوا- فضا، یکی از پنج شاخه سپاه پاسداران دنبال می‌شود. روحانی در روز ۱۳اکتبر تصریح کرد که رژیم برای پیشبرد برنامه موشکی خود تمرکز بیشتری از قبل خواهد نمود. 
اجرای همه‌جانبه و بلادرنگ این لایحه قانونی پس از تصویب نهایی آن و تحریم تمامی افراد، ارگانها و نهادها و شرکتهای مرتبط با پروژه‌های موشکی رژیم یک ضرورت مبرم برای صلح و آرامش در منطقه است. علاوه بر سپاه پاسداران، خامنه‌ای و دفتر او و بیشتر ارگانهای دولتی دست‌اندرکار پروژه‌های موشک سازی رژیم آخوندی هستند.
لایحه ممانعت از دسترسی حزب‌الله لبنان به سیستم مالی بین‌المللی که توسط مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسید، ضرورت اعمال همه‌جانبه مالی علیه سپاه پاسداران را دو چندان می‌کند چرا که حزب‌الله لبنان در حقیقت بخشی از سپاه پاسداران است و تمام شریان حیاتی آن به‌ویژه در زمینه مالی در دست سپاه پاسداران است. حسن نصرالله، رهبر حزب‌الله لبنان، در ژوئن ۲۰۱۶به صراحت گفت:‌ «ما در مورد این واقعیت که بودجه، درآمد، مخارج، هر آنچه که می‌خوریم و می‌پوشیم، اسلحه‌هایش، موشکهایش، همه از جمهوری اسلامی می‌آیند شفاف هستیم». او افزود:‌ «تا هنگامی‌که ایران پول داشته باشد، ما پول خواهیم داشت».
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران۴آبان ۲۰۱۶ (۲۶اکتبر ۲۰۱۷)
خامنه‌ای و دفتر او و بیشتر ارگانهای دولتی دست‌اندرکار پروژه‌های موشک سازی رژیم هستند

پنج روز بعد از سیاست جدید آمریکا خامنه‌ای برخی از مسئولان رژیم را به غفلت متهم کرد
خامنه‌ای: اروپاییها نباید همصدا با آمریکا با حضور رژیم در منطقه و پروژه‌های موشکی مخالفت کنن
خامنه‌ای ولی‌فقیه ورشکسته نظام آخوندی پنج روز بعد از اعلام سیاست جدید دولت آمریکا علیه رژیم آخوندی و نامگذاری تروریستی سپاه پاسداران به صحنه آمد و با این ادعای مسخره که «نمی خواهیم وقت خود را... با پاسخگویی به رئیس‌جمهور آمریکا ضایع کنیم» تلاش کرد با فحاشی هراس خود و رژیمش را از سیاست جدید آمریکا لاپوشانی کند و به نیروهای وارفته خود روحیه دهد. با این‌حال او به کارگزاران رژیم هشدار داد که نباید «از مکر و حیله و توطئه‌ دشمن غافل بشویم... . نباید دچار خواب گرفتگی و غفلت شوند چرا که... مسائلی هست که اهمیتش از جنگ کمتر نیست». وی «بعضی از مسئولان» رژیم را به «غفلت» و «غربزدگی» متهم کرد و گفت آنها اگر بدانند چه می‌گویند «خائن به کشور» هستند.
خامنه‌ای که از همراهی اروپاییها با آمریکا در مورد پروژه‌های موشکی و دخالتهای جنایتکارانه رژیم در منطقه به‌شدت سرخورده است، گفت:‌ اروپاییها سخنان رئیس‌جمهور آمریکا علیه برجام را «محکوم کردند... این کافی نیست... خب برجام به نفع آنها است؛ اوّلاً اروپایی‌ها باید در برابر اقدامهای عملیِ آمریکا بِایستند... مثلاً با همین تحریمها یا همین کارهایی که حالا اینها انتظار دارند که از کنگره‌شان بیرون بیاید باید اروپایی‌ها بِایستند؛ این‌که بگویند ما مخالفیم، کافی نیست. ثانیاً از ورود در مسائل اساسیِ ما مثل قدرت دفاعی و مانند اینها پرهیز کنند؛ همصدایی با آمریکا نکنند. این‌که دولتهای اروپایی بیایند همان حرفی را بزنند که او دارد می‌زند که ایران چرا در منطقه حضور دارد خب تا چشمتان کور! چرا حضور نداشته باشد؟»
ولی‌فقیه ارتجاع برای اولین بار در یک قدرت‌نمایی پوشالی که مخاطبش نیروهای سرخورده خودش هستند، به موشکهای سه هزار کیلومتری اشاره کرد و گفت: وقتی آمریکا می‌گوید «چرا شما موشک دو هزار کیلومتری یا مثلاً فرض کنید سه هزار کیلومتری دارید، اینها (اروپایی‌ها) هم بیایند همان حرف را بزنند، این‌که خب معنی ندارد! به شما چه ربطی دارد؟. این‌که در قدرت دفاعی جمهوری اسلامی بخواهند دخالت بکنند و حرف بزنند، نه؛ این را هم مطلقاً از اروپایی‌ها ما قبول نمی‌کنیم؛ ... همین مسأله موشکها و این حرفهایی که سر و صدا می‌کنند. باید روزبه‌روز این قدرت دفاعی افزایش پیدا کند، و البتّه می‌کند؛ به کوری چشمشان، روز به روز هم افزایش پیدا خواهد کرد».
قبل از آن سردژخیم حسین شریعتمداری نماینده خامنه‌ای در روزنامه کیهان در روز 22مهر در مصاحبه با خبرگزاری فارس متعلق به سپاه پاسداران در یک تهدید توخالی گفته بود:‌ «مؤثرترین واکنش ما می‌تواند و باید، رونمایی از موشکهای بالستیک قاره‌پیمایی باشد که پاشنه آشیل آمریکاست. امروز آمریکا به گونه‌یی در همسایگی ماست. چرا که در منطقه ۵۰پایگاه و چند ده‌هزار نیروی نظامی دارد».
امام جمعه موقت تهران و نایب رئیس مجلس خبرگان رژیم نیز در روز ۲۵مهر گفته بود:‌ «جمهوریخواه، دموکرات، ترامپ، سنا، کنگره، همه اینها ملت واحده هستند، اتحادیه اروپا هم معتمد نیست. بعضی‌ها خوشحالند از این‌که اتحادیه اروپا از برجام حمایت می‌کند، بدانید الکفر ملته واحده، بدانید اگر اتحادیه اروپا جانب ایران را بگیرد یا جانب آمریکا را، قطعاً جانب آمریکا را خواهد گرفت». او افزود رئیس‌جمهور آمریکا «انتقاد کرد که ایران موشکهای بالستیک دارد، موشکهای قاره‌پیما دارد، این را قران به ما دستور می‌دهد».
سخنان خامنه‌ای و دیگر سرکردگان رژیم از یک سو وحشت نظام از عواقب سیاست جدید آمریکا و از سوی دیگر اصرار این رژیم به ادامه پروژه‌های موشکی و دخالتهای منطقه‌ای به‌مثابه تنها راه بقای رژیم را نشان می‌دهد و عقب‌نشینی از اینها را گامی به سوی سرنگونی محتوم این رژیم می‌دانند. خامنه‌ای در اردیبهشت ماه گذشته قبل از نمایش انتخابات گفته بود کشورهای غربی خواستار تغییر رفتار رژیم هستند و تغییر رفتار همان تغییر نظام است.
مجیزگویی مشمئز کننده آخوند محمد خاتمی از سپاه جهل و جنایت
مجیزگویی مشمئز کننده آخوند محمد خاتمی از سپاه جهل و جنایت
آخوند محمد خاتمی رئیس‌جمهور سابق ارتجاع و مدعی شیاد اصلاحات به طرز مشمئز کننده‌یی از سپاه جهل و جنایت دفاع کرد.
وی در دیدار با جمعی از ایادی رژیم تحت عنوان دانشجو سپاه پاسداران را «برآمده از متن انقلاب و از ارکان امنیت ملی» معرفی و از لیست‌گذاری تروریستی این ارگان قتل و کشتار سوزوگداز کرد.
آخوند محمد خاتمی گفت:‌ «مگر می‌شود یک نفر بیاید سپاه پاسداران را در شرایطی که در برابر تروریستها ایستاده! با گزافه‌گویی‌هایش مورد اهانت قرار دهد؟»
وی به‌منظور اعلام تمکین و سرسپاری به بیت ولایت افزود:‌ «هیچ گونه اختلافی در درون ایران نیست و سپاه و ارتش و دولت ما و جریانهای سیاسی و اجتماعی ما در کنار یکدیگر هستند
پیش از آخوند محمد خاتمی، آخوند حسن روحانی و جواد ظریف نیز مجیز سپاه پاسداران را گفته و بادکنک هرگونه اصلاح و اعتدال را ترکانده بودند

ستایش تهوع آور رئیس‌جمهور ارتجاع از سپاه پاسداران و اعلام تبعیت مطلق از خامنه‌ای
مجيز گويي مشمئز کننده روحانی از پاسداران و وحشت از پايان استمالت و امتيازهاي بادآورده

مجيز گويي مشمئز کننده روحانی از پاسداران و وحشت از پايان استمالت و امتيازهاي بادآورده
آخوند حسن روحانی رئیس جمهور رژیم آخوندی در يك مجیزگویی مشمئز کننده به تمجید از پاسداران جهل و جنايت پرداخت و عامل اصلي سرکوب و چپاول در داخل و صدور تروریسم و جنگ افروزي به خارج را محبوب دلها خواند. او که در جلسه هیات دولت سخن می گفت در هراس از لیست گذاری تروریستی سپاه گفت:‌ «اگر آمریکا بخواهد خطای بعدی را مرتکب شود و علیه پاسداران اقدامی کند، این دیگر خطا اندر خطا است؛ سپاه پاسداران تنها یک واحد نظامی نیست، بلکه ‌سپاه پاسداران در دل این مردم» است.
روحاني كه اشغال پنهان عراق و كشتار مردم سوريه و به گروگان گرفتن لبنان را دجالانه نجات اين كشورها توصيف مي كرد، گفت: سپاه پاسداران «نه ‌تنها محبوب ملت ایران بلکه محبوب مردم عراق هم است چون بغداد را نجات داده؛ محبوب کردهای عراق هم است چون اربیل را نجات داده؛ محبوب مردم دمشق و سوریه هم است چون دمشق را نجات داده؛ محبوب مردم لبنان هم است چون طرفدار حیثیت و استقلال لبنان بوده است؛ سپاه همیشه کمک مظلومان بوده و در برابر تروریستها ایستاده است»(خبرگزاری سپاه پاسداران-فارس-۱۹مهر).
بیشتر بخوانید
ظریف هم از قافله عقب نماند و در توئیت خود نوشت:
امروز ایرانیان از زن و مرد و پیر و جوان همگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستند و با صلابت در کنار کسانی که از ما و منطقه در برابر تجاوز و ترور دفاع می کنند، ایستاده‌اند.
طلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت-۲۱ مهر ۱۳۹۶ (۱۳ اكتبر ۲۰۱۷) استقبال مریم رجوی از سیاست جدید آمریكا علیه رژیم آخوندی و نامگذاری تروریستی سپاه پاسداران ضرورت به‌رسمیت شناختن مقاومت عادلانه مردم ایران برای سرنگونی فاشیسم دینی و نیل به آزادی و حاكمیت مردم


استقبال مریم رجوی از سیاست جدید آمریكا علیه رژیم آخوندی و نامگذاری تروریستی سپاه پاسداران ضرورت به‌رسمیت شناختن مقاومت عادلانه مردم ایران برای سرنگونی فاشیسم دینی و نیل به آزادی و حاكمیت مردم
اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت-۲۱ مهر ۱۳۹۶ (۱۳ اكتبر ۲۰۱۷) استقبال مریم رجوی از سیاست جدید آمریكا علیه رژیم آخوندی و نامگذاری تروریستی سپاه پاسداران ضرورت به‌رسمیت شناختن مقاومت عادلانه مردم ایران برای سرنگونی فاشیسم دینی و نیل به آزادی و حاكمیت مردم
مریم رجوی از سیاست جدید ایالات متحده علیه تمامیت رژیم آخوندی به‌خاطر جنایاتش علیه مردم ایران و منطقه و نامگذاری تروریستی سپاه پاسداران استقبال كرد و گفت:
سیاست دولت‌های گذشته آمریكا مبتنی بر چشم پوشی بر نقض وحشتناك حقوق بشر در ایران و اشغالگری‌های مرگبار ملایان و سپاه پاسداران در منطقه و دادن امتیازات كلان به آن‌ها در برجام، فاجعه بار بوده و مردم ایران و منطقه، بهای سنگینی برای آن پرداخته‌اند. مخرب‌ترین وجه این سیاست معامله بر‌سر مقاومت عادلانه مردم ایران و لیست گذاری تروریستی سازمان مجاهدین خلق ایران و ارتش آزادیبخش ملی و شورای ملی مقاومت به مدت ۱۵ سال همراه با بمباران قرارگاه‌های مقاومت در نزدیكی مرزهای ایران در خاك عراق و همچنین نقض تعهدات در مقابل مجاهدان اشرف و لیبرتی‌، بی عملی در برابر كشتار آن‌ها و ضبط ۶۰۰ میلیون دلار دارایی ها واموال آن‌ها توسط حكومت عراق بوده است كه كماكان ادامه دارد. این در حالی است كه مقاومت ایران در اوت ۲۰۰۲ برنامه و مراكز پنهان تسلیحات كشتار جمعی رژیم ملایان را افشا كرده بود.
اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت-۲۱ مهر ۱۳۹۶ (۱۳ اكتبر ۲۰۱۷) استقبال مریم رجوی از سیاست جدید آمریكا علیه رژیم آخوندی و نامگذاری تروریستی سپاه پاسداران ضرورت به‌رسمیت شناختن مقاومت عادلانه مردم ایران برای سرنگونی فاشیسم دینی و نیل به آزادی و حاكمیت مردم
طلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت-۲۱ مهر ۱۳۹۶ (۱۳ اكتبر ۲۰۱۷) استقبال مریم رجوی از سیاست جدید آمریكا علیه رژیم آخوندی و نامگذاری تروریستی سپاه پاسداران ضرورت به‌رسمیت شناختن مقاومت عادلانه مردم ایران برای سرنگونی فاشیسم دینی و نیل به آزادی و حاكمیت مردم

مریم رجوی با تأكید بر گواهی رئیس جمهور ایالات متحده كه بار دیگر مردم ایران را قربانی اصلی رژیم ملایان معرفی كرد گفت: به‌رسمیت شناختن شورای ملی مقاومت ایران به‌عنوان تنها جایگزین دموكراتیك دیكتاتوری مذهبی و تروریستی، لازمه پایان و جبران سیاست‌های فاجعه بار پیشین است.
مریم رجوی نامگذاری تروریستی سپاه پاسداران توسط وزارت خزانه‌داری آمریكا را كه بلافاصله پس از سخنرانی رئیس جمهور این كشور اعلام شد، ضرورتی اجتناب ناپذیر برای صلح و امنیت منطقه ای و بین المللی توصیف كرد و گفت‌: همچنانكه شماری از سیاست مداران برجسته آمریكایی خاطرنشان كرده‌اند این كار باید دو دهه پیش انجام می‌شد. در این صورت وضعیت منطقه و كشورهایی از قبیل عراق و سوریه و لبنان و یمن و افغانستان امروز بكلی متفاوت بود. مردم ناراضی و خشمگین اكنون در داخل ایران خطاب به خامنه‌ای و روحانی برخروشیده‌اند كه «سوریه را رها كن،فكری به حال ما كن».
اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت-۲۱ مهر ۱۳۹۶ (۱۳ اكتبر ۲۰۱۷) استقبال مریم رجوی از سیاست جدید آمریكا علیه رژیم آخوندی و نامگذاری تروریستی سپاه پاسداران ضرورت به‌رسمیت شناختن مقاومت عادلانه مردم ایران برای سرنگونی فاشیسم دینی و نیل به آزادی و حاكمیت مردم
 واقعیت این است كه سپاه پاسداران عامل تعیین كننده سركوب در ایران، اشاعه تروریسم در سراسر جهان، جنگ افروزی و كشتار در منطقه، دست یابی به تسلیحات هسته‌ای و افزایش تولید موشك‌های بالستیك است. بنابراین تمامی افراد، ارگان‌ها و نهادها و شركت‌های وابسته و طرف معامله پاسداران باید بلادرنگ و بدون هیچ ملاحظه‌ای مورد تحریم قرار گیرند.
بخش عمده اقتصاد ایران در دست سپاه پاسداران و موسسات وابسته به آن است و منفعت روابط اقتصادی با این رژیم مستقیماً ‌به جیب سپاه پاسداران می‌رود و در خدمت سركوب داخلی و صدور تروریسم و بنیادگرایی و جنگ افروزی در منطقه و جهان است.
اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت-۲۱ مهر ۱۳۹۶ (۱۳ اكتبر ۲۰۱۷) استقبال مریم رجوی از سیاست جدید آمریكا علیه رژیم آخوندی و نامگذاری تروریستی سپاه پاسداران ضرورت به‌رسمیت شناختن مقاومت عادلانه مردم ایران برای سرنگونی فاشیسم دینی و نیل به آزادی و حاكمیت مردم
مریم رجوی افزود‌: همه علایم مانند تشدید بحران‌های درونی رژیم، وخامت روز افزون اقتصادی و گسترش اعتراضات ضد حکومتی در سراسر كشور حاكی از اینست كه رژیم ملایان به فاز نهایی خود رسیده و هیاهوی توخالی آن‌ها در قبال سیاست جدید آمریكا وحشت فوق العاده از پایان دوران استمالت را بازتاب می‌كند. راه حل نهایی سرنگونی رژیم به‌دست مردم و مقاومت ایران و استقرار آزادی و دمکراسی در ایران است. سه دهه گذشته، سیاست استمالت به‌عنوان مانع اصلی در مقابل تغییر عمل کرده است. اکنون زمان آن است که جامعه بین المللی در کنار مردم ایران وخواسته برحق آن‌ها برای تغییر رژیم قرار بگیرد. سیاست جدید دولت آمریكا میبایستی‌ با سلسله ای از اقدامات اجرایی جامه عمل بپوشد:
۱-ارجاع پرونده جنایات رژیم ولایت فقیه به ویژه قتل عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در سال ۱۳۶۷ به دادگاه بین المللی جنایی و قرار دادن سردمداران رژیم و مسئولان جنایت‌ها در برابر عدالت
۲-خلع ید از رژیم آخوندی در منطقه و اخراج پاسداران و شبه نظامیان مزدور از عراق، سوریه، یمن، لبنان و افغانستان و جلوگیری از ارسال تسلیحات و نیروهای رژیم به این كشورها
۳-ممانعت از دسترسی رژیم ملایان به‌ویژه سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات به سیستم جهانی بانکی به‌خاطر نقش آن‌ها در تروریسم بین المللی
۴-اعمال قطعنامه‌های پیشین شورای امنیت ملل متحد درباره پروژه تسلیحات اتمی رژیم ملایان و ممنوعیت غنی سازی همراه با بازرسی بی قید وشرط از مراكز نظامی و غیر نظامی

۵-پرداخت مابه ازاء اموال و تجهیزات و تسلیحات و قرارگاه‌های سازمان مجاهدین خلق و ارتش آزادیبخش ملی ایران در عراق كه تماماً با هزینه خود آن‌ها تهیه شده و اسناد آن موجود است.
تحریم جدید آمریکا علیه ۱۱فرد و شرکت وابسته به سپاه پاسداران
آمریکا روز پنجشنبه 23شهریورماه 11فرد و شرکت را به فهرست تحریم‌های رژیم ایران اضافه کرد.
وزارت خزانه‌داری آمریکا طی اطلاعیه‌یی اعلام کرد این افراد و شرکتها به‌خاطر 'حمایت از سپاه پاسداران و فعالیتهای شرورانه سایبری' به فهرست تحریم‌ها اضافه شدند.
اشخاص تحریم شده در کمک به برنامه موشکهای بالستیکی سپاه پاسداران شرکت دارند. دو نهاد مستقر در اوکراین که از شرکتهای تحریم شده هواپیمایی رژیم ایران حمایت می‌کنند در لیست تحریمهای جدید هستند. یکی از این شرکتها وابسته به نیروی قدس سپاه پاسداران است. دو شبکه مستقر در ایران هم که مسئول حملات شرورانه سایبری علیه سیستم مالی آمریکا هستند در لیست تحریمها هستند
دونالد ترامپ لایحه تحریم بر ضد رژیم حاکم بر ایران را امضا کرد
ایران-رژیم ولایت فقیه و کابووس وحشت سرنگونی
دور دوم روحانی دوران شیب سرنگونی است و از هم اکنون جیغ بنفش و کابوس وحشت سراسر ٰرژيم را فرا گرفته 
از جنایتکارین جانیان جنگی همچون قاسم سلیمانی گرفته تا به اصطلاح کارشناس رژیم درمسائل آمریکاهرکدام به شکلی لرزه سرنگونی بر پیکره پوسیده و طلسم شکسته ولایت را بیان میکنند:
پاسدار قاسم سلیمانی سرکرده نیروی تروریستی قدس روز یکشنبه 29مرداد 96 طی سخنانی در تهران نگرانی خود را 
نسبت به سرنگونی رژیم آخوندی نشان داد. 
وی با اشاره به دو خطر داخلی و خارجی گفت:‌ «ما امروز با دو خطر مواجهیم. یک خطر داخلی و دیگری خطر خارجی»

روز پنجشنبه ۲۶مرداد ۹۶ وزارت اطلاعات آخوندی از اخباری که در مورد جنایات و جاسوسی این وزارتخانه بدنام در سطح 
جامعه منتشر می‌شود، با ترس و وحشت واکنش نشان داد و اطلاعیه‌یی در این خصوص صادر کرد. 
اطلاعیه هراس‌آلود وزارت اطلاعات به مباحث مجلس ارتجاع در مورد بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی آخوند حسن روحانی اشاره می‌کند و می‌نویسد:

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر