۱۳۹۶ آذر ۲۳, پنجشنبه

ایران- فعال کارگری رضا شهابی مجدداٌ بازداشت شد🔴


رضا شهابی عضو هیات مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه روز چهارشنبه پانزدهم فروردین پس از مراجعه به اداره گذرنامه برای دریافت پاسپورت خود، به دلایل نامعلوم بازداشت و در ساعت ۱۴ به دادسرای اوین منتقل شد

وی روز سه شنبه, 22 اسفند 96 از زندان اوین آزاد شده بود. 
 بیشتر بخوانید


رضا شهابی عصر روز دوشنبه هجده دیماه، از سالن ده بند چهار زندان رجایی شهر به مکانی نامعلوم انتقال داده شده است. پیشتر شهابی درخواست داده بود که وی را به زندانی که محل گذراندن حبس وی بوده یعنی زندان اوین منتقل کنند. هنوز مشخص نیست رضا شهابی به کجا منتقل شده است. این در حالی است که وضع جسمی رضا شهابی نیز بسیار وخیم است و پزشکان تاکید کرده بودند که وی باید به صورت اضطراری به بیمارستان منتقل شود. تا این لحظه خبری از محل انتقال وی در دست نیست.۱۸دی ماه ۹۶

صبح سه‌شنبه ۵دی نیروهای سرکوبگر به تجمع شمار زیادی از دانشجویان و کارگران و دیگر اقشار مردم در مقابل وزارت کار رژیم، که در اعتراض به بازداشت رضا شهابی، زندانی سیاسی کارگر، گردآمده بودند یورش بردند و همسر و شماری از تجمع‌کنندگان را دستگیر کردند. 
نیروهای سرکوبگر که از سحرگاه سه‌شنبه در مقابل وزارت کار و نواحی پیرامون آن به‌طور فشرده مستقر شده بودند با یورش وحشیانه به تجمع‌کنندگان و بازداشت گروه زیادی از آنان درصدد بودند تا مانع از شکل‌گیری این تجمع و پیوستن مردم به آنها شوند. شمار بازداشت‌شدگان بیش از ۵۰تن بود.
یکی از بازداشت‌شدگان بر اثر شدت ضربات وارده بیهوش شد که به بیمارستان منتقل گردید. رژیم آخوندی در وحشت از بالا گرفتن اعتراضات، ناگزیر از آزادی بازداشت‌شدگان به قید وثیقه شد.
اسامی برخی دستگیر ‌شدگان عبارتند از:‌ احسان محمدی، یاشار دارالشفا، امیرحسین محمدی فرد، پویا جانی پور، سیاوش امجدی، مهدی توپچی، محمد شباهتی، ریحانه انصاری و رومینا محسنی.

زندانی سیاسی رضا شهابی

جان زندانی سیاسی رضا شهابی به‌دلیل سکته دوم وخیم است و جانش در خطر است. او چند روز پیش یک سکته خفیف مغزی کرد. اما به گفته خانواده او، در آخرین ملاقات، علائم یک سکته دیگر هم در او دیده شده است. دژخیمان از اعزام وی به بیمارستان ممانعت به‌عمل می‌آورند. سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با انتشار بیانیه‌یی از همه کارگران و تشکلات کارگری ایران و سراسر جهان خواست برای نجات جان وی تلاش کنند
ربابه رضایی، همسر رضا شهابی طی نامه سرگشاده‌یی از جمله می‌نویسد: «طی دو هفته گذشته، همسرم کارگر زندانی رضا شهابی ۲بار در زندان گوهردشت کرج دچار سکته مغزی شده است. و هم‌چنان وضعیت جسمانی ایشان وخیم بوده و از اعزامش به بیمارستان برای درمان ممانعت می‌کنند. پیش از این‌که همسرم سکته کند جراح مغز و اعصاب رضا، اعلام نموده بود که رضا شهابی توان تحمل زندان را ندارد. همسرم از ۱۸مرداد با وجود این‌که دوره محکومیت حبسش به پایان رسیده است هم‌چنان به ناحق در زندان نگهداری می‌شود».
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران روز پنجشنبه (۲۳ آذر/ ۱۴ دسامبر) در بیانیه‌ای خبر داد رضا شهابی در زندان سکته کرده است
خانواده رضا شهابی، فعال کارگری زندانی در زندان رجایی‌شهر می‌گویند او در زندان دچار سکته خفیف شده اما مسئولان زندان هیچ واکنشی به این موضوع نشان نداده و او را به حال خود رها کرده‌اند.
خانواده رضا شهابی در ملاقات روز چهارشنبه ۲۲ آذرماه با او در زندان رجایی‌شهر متوجه شده‌اند که یک سمت صورت شهابی دچار افتادگی شده است. پزشک زندان احتمال‌داده این عارضه به علت سکته خفیف به وجود آمده باشد با این‌حال به گفته خانواده آقای شهابی، مسئولان زندان هیچ واکنشی به این موضوع نشان نداده و همچنان او را به حال خود رها کرده‌اند.
این بیانیه می‌افزاید رضا شهابی حتی پس از سکته نیز برای معاینه و جلوگیری از تشدید بیماری‌اش به بیمارستان اعزام نشده است.در بیانیه خود تاکید شده محکومیت حبس رضا شهابی پایان یافته است. علاوه بر این پزشک متخصص تشخیص داده که شهابی از نظر جسمی توان تحمل کیفر ندارد و سکته وی و نشانه‌های قابل مشاهده حال وی نیز گویای درستی تشخیص پزشک متخصص برای آزاد کردن شهابی است.
روز ۴شنبه ۱۸مرداد رضا شهابی عضو زندانی هیأت مدیره سندیکا که در مرخصی پزشکی به‌سر می‌برد به دستور دادستانی به زندان گوهردشت کرج (رجایی شهر) باز گردانده شدو از آن تاریخ دست به اعتصاب غذای پنجاه روزه زد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر