۱۳۹۶ آبان ۸, دوشنبه

ایران-جان باختن وحید صیادی نصیریبه‌دنبال جان باختن وحید صیادی نصیری پس از اعتصاب‌غذای اعتراضی در زندان رژیم پلید آخوندی، وزارت‌خارجه آمریکا از مرگ بیرحمانه او ابراز تأسف کرد و به خانواده‌اش تسلیت گفت.
 در بیانیه وزارت‌خارجه آمریکا در همین خصوص آمده است: آقای صیادی نصیری برای اعتراض به دستگیری خودسرانه و بازداشتش در قم،دست به اعتصاب غذا زد. او در زندان دسترسی به مشاوره حقوقی نداشت، در شرایط غیرانسانی نگه داشته می‌شد و متهم به جرم های ساختگی امنیت ملی شده بود. او یکی از بسیار زندانیانی است که ناعادلانه در چنگال امیال رژیم ایران به‌سر می‌برند.

در بیانیه خاطرنشان شده است: ایالات متحده رژیم ایران را به‌خاطر نقضهای فاحش، ادامه‌دار و پیوستهٔ حقوق‌بشر، به شدیدترین لحن ممکن محکوم می‌کند.

براساس اخبار منتشر شده به نقل از خانواده، زندانی سیاسی وحید صیادی نصیری، روز چهارشنبه ۲۱ آذر ماه پس از ۶۰ روز اعتصاب غذا، در بیمارستان بهشتی قم جان باخت.
به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام، خبرها حاکی از آن است که به دلیل اعتصاب غذای طولانی دستگاه گوارشی او قادر به جذب آب نبوده و بدلیل عدم رسیدگی به خواستها و مطالبات این زندانی توسط کارگزاران زندان، وی جان خود را از دست داد.
وحید صیادی نصیری زندانی سیاسی از ۲۱ مهرماه سال ۹۷ در زندان لنگرود قم بدلیل عدم رسیدگی به خواسته های به حق خود و عدم رعایت اصول تفکیک جرائم و دسترسی به دادرسی عادلانه در اعتصاب غذا بسر می‌برد. خواسته او بازگشت به زندان اوین بود.
وحید صیادی نصیری فعال سیاسی از روز شنبه ۱۴ مهر ماه ۹۷ به زندان لنگرود قم منتقل و در این زندان به بند متهمان مواد مخدر و در بین افرادی که اعتیاد شدید به مواد مخدر دارند نگهداری می شد.
او که به تازگی از حبس آزاد شده بود، اول مردادماه امسال توسط اطلاعات قم بازداشت شد و پس از یک هفته به زندان ساحلی قم منتقل گردید. دادگاه وی بدون اجازه حضور وکیل منتخب وی در ۲۴ شهریورماه در شعبه یک دادگاه انقلاب برگزار شد.
این فعال سیاسی به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق تبلیغ علیه نظام و توهین به خامنه‌ای به چهار سال و نیم حبس تعزیری محکوم شده بود.
آقای نصیری که در تاریخ ۱۴ مهر ماه به زندان لنگرود قم منتقل شده بود. اندکی بعد در تاریخ ۲۴ مهرماه به دادگاه کیفری قم منتقل شد و به او اطلاع داده شد که در خصوص اتهام توهین به مقدسات پرونده جدیدی برای این فعال سیاسی باز شده است.
اعتصاب غذای وی که از تاریخ ۲۱ مهرماه آغاز شده بود به اعتصاب خشک تبدیل شد و دستگاه گوارش وی آسیب جدی دید که نیاز به رسیدگیهای پزشکی فوری داشت.

بی توجهی مسئولین زندان به وضعیت سلامتی این زندانی نهایتا به وخامت حال عمومی او منتهی شد. این زندانی بصورت اورژانس روز سه شنبه۲۰ آذر ماه به بیمارستان بهشتی شهر قم منتقل شد اما وخامت حالش موجب مرگ وی گردید.نامه افشین حسین‌پناهی، زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی سنندج و برادر رامین حسین‌پناهی
افشین حسین‌پناهی: اندکی صبر کە سحر نزدیک است
افشین حسین‌پناهی، زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی سنندج و فعال محیط زیست در بخشی از نامه‌ی خود نوشت: «سپاسگذار و قدرشناس تمام زحمات و تلاشهای بی‌وقفه شما در پیگیری و پشتیبانی و تلاش خستگی‌ناپذیر شما عزیزان برای ممانعت و جلوگیری از اعدام برادر مبارز و بیگناهم رامین حسین‌پناهی، در طی یک سال گذشتە، هستم 
وی اشاره کرد “درد من با درد تمامی فعالان مدنی و مبارازان سیاسی ایران مشترک و خواست من با خواست آنان عجین گشتە است 
گفتنی است شمار زیادی از هموطنان در برخی شهرهای کردنشین ایران چهارشنبه ۲۱ شهریور۱۳۹۷ در اعتراض به اعدام سه زندانی سیاسی زانیار مرادی، لقمان مرادی و رامین حسین پناهی و حمله موشکی سپاه پاسداران به احزاب کردی اعتصاب کردند. 


افشین حسین‌پناهی، زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی سنندج و برادر رامین حسین‌پناهی


آخرین نامه زندانی سیاسی کرد  رامین حسین پناهی زندانی درزندان سنندج

«به کسانی که دوستشان دارم
نمی‌دانم از کجا شروع کنم، از کشته شدن اشرف یا از حکم اعدام برادر بزرگمان انور حسین‌پناهی، شکسته شدن هر روزه ی قامت پدر و اشکهای بی پایان مادرم. از خواهران داغدیده و سایه ترس و نگرانی که هر روز و هر ساعت در تک تک لحظاتی که تنها یا دور هم بودیم، بگویم. دست سرنوشت و تقدیر، من را در مکان و شرایطی قرار داده که روزی برادر بزرگم انور حسین پناهی، آن را تجربه کرد.
شاید ادامه ی حرفهایم از اینجا کمی راحت تر است برای اینکه با افشین، برادری که از من بزرگتر است و با هم در یک زندان هستیم، این نامه را می‌نویسم. افشین به هشت سال و نیم زندان محکوم شده است و در انتظار پایان حکم و بازگشت به خانه است و من هم به اعدام محکوم و ممنوع الملاقات شده ام و نمی‌دانم که بعدها چه می‌شود. بیش از هر چیز و هر کس به قلب داغدیده و حسرت‌های مادرم فکر می‌کنم از اینکه چگونه این روزها را تحمل کرده است یا تحمل می‌کند.
زمانی به این فکر می‌کردم که این همه رنج و این همه ترس از کجا می‌آید و دلیل واقعی ظلمی که به خانواده ی من روا می‌رود چیست.
امروز و همه ی روزها و لحظات تلخی که از همان نوجوانی تجربه کرده ام بیش از پیش جواب روشن این سوالات را می‌دهند. همیشه دوست داشته ایم با کسانی که می‌شناسیم، با همسایه ها، با افراد جامعه و مردمی که با آنها در مکانی که زندگی کرده ایم صمیمی باشیم و احساس نزدیکی کنیم و در خوشی و ناخوشی در کنار هم باشیم. امروز فکر می‌کنم این درسها را بیش از هر کسی از مادر و پدرم یاد گرفته ام. چرا باید کارگران اینگونه زندگی کنند؟ چرا باید کودکان، کار کنند و رنج بکشند؟ چرا باید زنان و مادرانمان این همه رنج و مرارت تبعیض را تحمل کنند؟ چرا مکانی که در آن زندگی می‌کنیم و در آنجا بزرگ شده ایم آتش بگیرد و آلوده شود؟ و چرا نباید همه ی ما آزاد باشیم و در کنار هم آزادی را تجربه کنیم؟
کم نیستند کسانی که این سوالها را با صدای بلند کرده و به جرم های گوناگون محکوم شده اند: محاربه، ضد انقلاب، وابسته به گروههای تروریستی، شبکه های جاسوسی استکبار و عضویت در گروههای معاند. من هم یکی از همان کسانی هستم که در جستجوی جواب این سوالها بوده ام و تلاش کرده ام که برای تک تک سوالاتی که داشته ام پاسخی درخور بیابم از طریق دفاع از فعالیت مدنی و سیاسی، زیست محیطی، حقوق بشری، دفاع از حقوق کودکان، زنان و کارگران و تمامی کسانی که همدل و همدرد بوده ایم.
امروز بیش از هر روز دیگر از این صمیمیت و دوست‌داشتن و عشق به مردم لذت می‌برم و از اینکه در کنارشان هستم احساس غرور می‌کنم. اینکه لحظات سخت هشت سال و نیم حبس افشین را می‌بینم بغض گلویم را می‌گیرد اما با وجود اینکه انتظار حکم اعدام، لحظات دردآوریست اما ارزش و غرور ایستادن در کنار مردمی که آنها را دوست دارم، طبیعتی که در آن زندگی کرده ام و کارگرانی که با آنها کار کرده ام، از رنج این لحظات می‌کاهد و به من، افشین و خانواده ام غرور می‌بخشد. برایتان می‌نویسم.
رامین حسین پناهی
زندان مرکزی سنندج
سه شنبه،١٤فروردین ماه ١٣٩٧


پیکر رامین حسین پناهی را تحویل خانواده‌اش ندادند و در نقطه نامعلومی دفن کردند

ژیم ضدبشری آخوندی از تحویل دادن پیکر رامین حسین پناهی که روز شنبه ۱۷شهریور۹۷ در زندان گوهردشت اعدام شد به خانواده‌اش خودداری کرد و او را در نقطه نامعلومی به خاک سپرد. 
امجد حسین پناهی برادر رامین حسین پناهی گفت: «وزارت اطلاعات رسماًً اعضای خانواده‌ام را تهدید به بازداشت کردند. از طرفی دیگر اعلام کردند که پیکر ‎رامین حسین پناهی تحویل خانواده داده نمی‌شود و خود رژیم پیکر ‎رامین را در مکان نامعلومی دفن کرده است». 
رژیم آخوندی روز شنبه رامین حسین پناهی ۲۴ساله، زانیار مرادی ۳۰ساله و لقمان مرادی ۳۲ساله را در زندان گوهردشت کرج، حلق‌آویز کرد. زانیار و لقمان بیش از ۹سال و رامین از ۱۴ماه پیش در زندان و تحت شدیدترین فشارها بوده‌اند.

رامین حسین پناهی به همراه زانیار و لقمان مرادی در سحرگاه ۱۷شهریوراعدام شد 

به‌رغم فراخوانهای مکرر بین‌المللی، فاشیسم دینی حاکم بر ایران در وحشت از خشم و نفرت عمومی از این رژیم و برای ایجاد جو رعب و وحشت و ممانعت از اوجگیری قیام مردمی، سه زندانی سیاسی کرد رامین حسین پناهی ۲۴ساله، زانیار مرادی ۳۰ساله و لقمان مرادی ۳۲ساله را در زندان گوهردشت کرج، حلق‌آویز کرد
ادامه

دل نوشته ای از خانم شعله پاکروان مادر ریحانه جباری؛

برای اغوش سرد و قلب خونبار خواهرانم امنه مادر زانیار مرادی , شریفه مادر رامین حسین پناهی و مادر لقمان که نامش را نمیدانم : 
لهیب قلبهای گر گرفته تان با هیچ ابی سرد نمیشود . میدانم . 
اغوش خالی از زانیار و رامین و لقمان تان تا ابد سرد و یخ کرده خواهد بود .
میدانم . 
اشکهایتان , قطره قطره قطره , سیل خواهد شد .
میدانم . 
ناله هایتان , لحظه لحظه لحظه , فریاد خواهد شد .
میدانم . 
خشمتان , مشت مشت مشت , ضربه خواهد شد .
میدانم . 
چه کنم برایتان؟
نمیدانم. 
چگونه شرمساری از ناتوانی م برای درد بی پایانتان را درمان کنم ؟
نمیدانم . 
به اتش دلمان ,
به درد و حسرت اعدام فرزندانمان ,
به سیل اشکمان,
به های های گریه های بی امانمان,
به مشتهای گره کرده مان برای خصم جوانکش ,
سوگند
که هرگز یاد عزیزانمان را فراموش نخواهیم کرد . 
زانیار و رامین و لقمان , در قلب مادران سینه سوخته , زنده و جاویدند .
میدانم . 
کینه از حکومت اعدام در قلبمان ابیاری میشود با خون فرزندان ایران .
میدانم . 
در کنارتان سوگوار و عزادارم .
میدانید . 
باز هم دندان خشم خود را در جگر خون شده مان فرو میکنیم . تا روزی که محکمه ها ساخته شود برای دادخواهی هزاران زانیار و رامین و لقمان که در طول چهل سال اخیر اعدام شدند. 
خواهر غمگین و گریان و پر از خشم شما

مادر ریحانه


جمعی از مردم به همراه خانواده زندانی سیاسی رامین حسین پناهی صبح امروز سه شنبه در مقابل زندان گوهردشت کرج تجمع کردند.
تجمع کنندگان که نگران اعدام قریب الوقوع رامین حسین پناهی هستند خواهان لغو این حکم شدند

#رامین_حسین_پناهیدرانفرادی مجهزبه دوربین مداربسته درنهمین روز #اعتصاب_غذا دستهاوپاهایش بهم زنجیرشده‌اند. در روز هفتم اعتصاب غذا دژخیمان زندان گوهردشت با زور لبان دوخته او را باز کردند

زید رعدالحسین، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل در آخرین روزهای مسئولیتش خواهان لغو حکم اعدام رامین حسین پناهی شد

زید رعدالحسین، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل که آخرین روزهای فعالیتش در این سمت را پشت سر می‌گذارد و از آغاز ماه سپتامبر جای خود را به خانم میشل باشله، رییس جمهوری سابق شیلی خواهد داد، بار دیگر از جمهوری اسلامی خواست به تعهد خود در میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی پایبند بماند و حکم اعدام رامین حسین پناهی را متوقف کند. این گزارشگر سازمان ملل در ماه ژوئن نیز در بیانیه‌ای روند محاکمه رامین‌ حسین‌پناهی را ناعادلانه خوانده و اعترافات زیر شکنجه او را فاقد وجاهت قانونی دانسته بود. زید رعد‌الحسین در دوره مسئولیتش شرایط رامین حسین پناهی را از نزدیک پیگیری کرد.
همچنین عفو بین‌الملل با انتشار بیانیه‌یی از رژیم آخوندی خواست ‌فورا حکم اعدام زندانی سیاسی رامین حسین‌پناهی را لغو و او را آزاد کند.
در این بیانیه با اشاره به این‌که او در خطر اعدام قرار دارد آمده است:‌ خانواده رامین حسین‌پناهی گفته‌اند او از روز ۴شهریور لبان خود را دوخته و در اعتراض به حکم اعدام و بدرفتاریها در زندان، دست به اعتصاب غذا زده است.

پتیشن آنلاین عفو بین‌الملل برای #رامین #حسین #پناهی
برای امضاودرخواست لغو حکم #اعدام
#RaminHosseinPanahi
https://www.amnesty.no/aksjon/ramin-22-er-i-livsfareرامین حسین پناهی زندانی سیاسی در گوهردشت اعتصاب غذا کرد و لبهایش را دوخت
 رامین حسین پناهی زندانی سیاسی زیر اعدام در گوهردشت کرج در اعتراض به وضعیت خود از عصر روز یکشنبه ۴شهریورماه؛ اقدام به اعتصاب غذا و دوختن لبهایش کرده است. خواسته‌های رامین حسین پناهی؛ درخواست اعاده دادرسی، درخواست تشکیل مجدد دادگاه، تفکیک جرایم بر اساس ماده ۷آئین نامه تفکیک سازمان زندانها و برگرداندنش به زندان مرکزی سنندج است.فراخوان برای لغو اعدام زندانی کرد رامین حسین پناهی
ژنو – کارشناسان حقوق‌بشر سازمان ملل در بحبوحه‌ٔ گزارشات که رامین بعد از پایان ماه مبارک رمضان اعدام خواهد شد یک فراخوان جدید به رژیم ایران دادند که حکم اعدام داده شده به کرد ایرانی رامین حسین پناهی را لغو کنند. 
در این فراخوان آمده است: اعدام آقای پناهی پیشتر برای تاریخ ۱۳ اردیبهشت برنامه‌ریزی شده بود ولی به تعویق افتاد. مطلع شدیم که درخواست بازبینی قضایی توسط دیوان عالی رژیم ایران در ۱۰خرداد ماه برابر با آخر ماه مه رد شد و حکم وی سپس به دفتر مسئول اجرای حکم ارجاع داده شد. کارشناسان گفتند. "مقامات ایران باید اکنون اعدام آقای پناهی را متوقف کنند و حکم اعدام بر علیه وی را لغو کنند."

پیش تر برادر رامین حسین‌پناهی از ضرب و شتم این فعال کرد محکوم به اعدام در زندان مرکزی سنندج خبر داده و در توییتر خود نوشت: برادرش به بند مجرمان مربوط به جرائم قتل و مواد مخدر منتقل شده است و مسئولان زندان به وی گفته‌‌اند «از این بند خارج نخواهی شد و همین جا اعدام می‌شوی یا توسط این زندانیان به قتل خواهی رسید».
در روزهای اخیر یکی از زندانیان زندان رجایی‌شهر در کرج، در داخل بند به قتل رسیده بود.کارشناسان حقوق‌بشر سازمان ملل متحد:ایران باید اعدام رامین حسین پناهی را متوقف کند
دفتر کمیسر عالی حقوق‌بشر سازمان ملل دوشنبه ۲۸خرداد۹۷ با انتشار فراخوانی در سایت خود خواهان توقف اعدام رامین حسین پناهی توسط رژیم ایران شده است

امجد رامین حسین پناهی در توییتر خود خبر داد که رژیم با تهدید و فشار پدر پیرشان را وادار به اعترافات دروغ کرده و فیلمداری کردند این خانواده داعدار هر لحطه در تاب و تاب شنیدن خبر اعدام رامین هستند گفته میشود رژیم از وحشت شهر سنندچ را به حالت آماده باش در آورده و قصد دارد مخفیانه رامین را اعدام کند
در عین حال کمپین نه به اعدام هر روز گسترش بیشتری میابد


زندانیان سیاسی تبعیدی زندان مرکزی اردبیل روز یک‌شبه ۲۷خرداد ۹۷ طی پیامی حکم اعدام زندانی سیاسی رامین حسین پناهی را محکوم کردند.این روزها گذر ثانیه ها حیاتی است و اخبار دردناک شنیده میشود به خانواده محمد ثلاث درویش زندانی خبر داده شده که برای آخرین ملاقات قبل از اعدام وی مراجعه کنند 
هم زمان خبر از شورش و درگیری در  زندان مرکزی سنندج در میان است
زندانیان دست به شورش زدند تا مانع از انتقال زندانی سیاسی رامین حسین پناهی توسط گارد زندان شوند. در جریان این درگیری حداقل ۲۰زندانی مجروح شدند. امجد برادر رامین در توییتر خود نوشت رامین هم جزو زخمی شدگان است.


زندانی سیاسی علی معزی پدر دو مجاهد اشرفی؛ در یک پیام از زندان تهران بزرگ؛ حکم اعدام زندانی سیاسی رامین حسین پناهی را محکوم کرد
 زندانیان سیاسی سعید ماسوری، زانیار مرادی، سعید شیرزاد، آرش صادقی، پیام شکیبا، لقمان مرادی، مجید اسدی طی نامه ای که از زندان رجایی شهر کرج ارسال کرده اند  در مورد خطر اعدام رامین حسین پناهی و افزایش اعدام ها در ایران از جامعه جهانی خواستند از هیچ تلاشی در جهت لغو حکم ضد انسانی اعدام در ایران فروگذار نکنند

نامه رامین حسین پناهی و زانیار مرادی: سکوت خود را بشکنید!
زانیار مرادی و رامین حسین پناهی دو زندانی سیاسی محکوم به اعدام با انتشار نامه‌ایی سرگشاده به افکار عمومی ایران اجرای «مجازات اعدام» از تاریخ مشروطه تا به امروز را از سوی دولت‌های مختلف به عنوان «رعب‌آورترین ابزار حذف دگراندیشان» دانسته‌اند.نامه آتنا دائمی به رامین حسین‌پناهی زندانی سیاسی محکوم به اعدام 

این فعال مدنی محبوس در زندان اوین، در بخشی از نامه خود گفت: «انتقام چیزی که بیش از هر چیز در مملکتِ اسلامی ما دیده و شنیده می‌شود! من فعال حقوق بشر، مخالفی سرسخت با اعدام به هر نوع خشونت هستم.»
لینک متن کامل نامه آتنا دائمینامه سرگشاده مادر رامین حسین پناهی به خانم فدریکا موگرینی
قلب مرا هم روی میز مذاکره بگذارید.

این نامه یک مادر است از یک شهر کوچک در کردستان ایران، مادری که قلبش هر روز در تب و تاب است ، چرا که جگر گوشه اش ممکنست در زندانی در همین نزدیکی ها ، بعد از اتمام ماه رمضان اعدام شود. میدانید یعنی چه، از فکر این فاجعه بخود میلرزم و و از کلمه اعدام نفرت دارم.
شنیدم خودتان مادر هستید و دو دختر دارید، پس میتوانید یک لحظه از سیاست فاصله بگیرید و بحرفم گوش دهید با جان دل گوش دهید.
من یک مادر دردمندم، از سی سال پیش درد را شناختم و سالها است که دربدر دنبال فرزندانم هستند، فرزندانی که از عدالت گفتند و برای بهبود اوضاع کوشیدند. ولی در اینجا همه چیز ممنوع است. ما در جهنم زندگی میکنیم و این روزها زندگی من به تمام معنا جهمنی است.
رامین حسین پناهی که حتما اسمش را شنیده اید و عکس اش را دیده اید، فرزند دلبند من است.
او هر کاری کرده باشد ، نباید کشته شود. آیا این حرف ناحقی است که من میزنم. او یک فعال سیاسی است ، پرونده سازیها شده و اکنون در یک قدمی مرگ است.
من از شما میخواهم که این روزها که مشغول گفتگو با مقامات ایران هستید، یک خواست را به خواستهای دیگرتان اضافه کنید، لغو حکم رامین حسین پناهی و بررسی پرونده او در یک دادگاه صالحه اروپایی.
میخواهم با این نامه برای یک لحظه به زندگی و روح و روان مادری وصل شوید که دیگر قلبش توان تحمل این فاجعه را ندارد. این روزها من و فرزند دلبندم قلبمان بهم وصل است . من میدانم که برای فرزند کوچکم رامین این لحظات چقدر سخت است کابوس اعدام، و میخواهم شما هم لحظه ای به این احساس من نزدیک شوید و خودتان را جای من بگذارید و کاری کنید که این فاجعه اتفاق نیفتد، شما میتوانید و من صمیمانه از شما میخواهم این کار را بکنید. رسما و بطور جدی بخواهید رامین اعدام نشود.

با احترام شرافت زرینی مادر رامین حسین پناهینگرانی عفو بین‌الملل از اعدام رامین حسین‌پناهی بعد از ماه رمضان

عفو بین الملل می گوید رامین حسین‌پناهی، فعال کرد، که در ماه ژانویه به اعدام محکوم شده بود با خطر اجرای آن حکم روبروست.

براساس این گزارش دفتر اجرای احکام کیفری سنندج گفته است که حکم پس از ماه رمضان که روز ۲۴ خرداد پایان می یابد اجرا خواهد شد. 
این گروه که می گوید رامین حسین‌پناهی در جریان یک محاکمه کاملا غیرعادلانه محکوم شده خواستار لغو این حکم شده است.
براساس این گزارش وکیل آقای حسین‌پناهی روز ۱۷ مه (۲۷ اردیبهشت) از ارجاع پرونده به دفتر اجرای احکام سنندج در استان کردستان مطلع شد. 

مقام های زندان روز ۲۹ اردیبهشت به آقای حسین‌پناهی خبر دادند که حکم او بعد از ۲۴ خرداد اجرا خواهد شد.


گزارشاتی از حمایت های مردمی برای لغو حکم اعدام رامین حسین پناهی و دیدار با خانواده او؛

همبستگی مادران صلح و آشتی
مادران صلح و آشتی کُردستان با دایه شریفه (شریفه زرینی) مادر رامین حسین‌پناهی، زندانی سیاسی محکوم به اعدام دیدار و ابراز همبستگی کردند. 
در این دیدار که روز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ صورت گرفت خانم پروانه حسین پناهی، خواهر رامین، نیز حضور داشت. روز ۱۱ اردیبهشت دختر ۲۵ساله او نیشتمان حسین پناهی در اثر فشارهای وارده از سوی اداره اطلاعات سنندج و بعد از شنیدن خبر اعدام قریب الوقوع دائی اش، دست به خودکشی زد. 
خانم زرینی، دایه شریفه، روز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت و سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۷ برای ملاقات با فرزندش به زندان مرکزی سنندج مراجعه کرد ولی اجازه ملاقات به وی ندادند و رامین حسین پناهی همچنان ممنوع الملاقات می باشد.


دیدار جمعی از فعالان فرهنگی و مدنی ایلام با پدر و مادر رامین حسین پناهی:
ژاکان باران ملکشای شاعر ایلامی به نمایندگی این فعالان و طیفی از فعالان دیگر ایلامی، ضمن حمایت ، خواهان لغو فوری حکم اعدام رامین حسین پناهی شد

ژاکان باران ملکشای شاعر ایلامی

وکیل انسان دوست آقای محمد نجفی یعداز آزادی از زندان بهمراه دیگر فعالین مدنی با پدر و مادر رامین حسین پناهی دیدار کردند.


امجد حسین پناهی، برادر زندانی سیاسی رامین حسین پناهی طی پیامی توئیتری گفت پرونده برادرش به اجرای احکام سنندج ارجاع شده است. در این پیام آمده است: پرونده رامین حسین پناهی برای اجرای حکم به اجرای احکام دادسرای سنندج ارجاع شده است، امروز بعد از مراجعه وکیل معلوم شد که پرونده بعد از بازگشت از شعبه ٣٩دیوان عالی کشور جهت اجرای حکم اعدام به شعبه چهارم اجرای احکام دادسرای انقلاب سنندج ارجاع شده است.
رامین حسین پناهی فعال سیاسی کرد به اتهام عضویت در یکی از احزاب کردستان در زندان مرکزی سنندج بازداشت شده است. اتهام اولیه این زندانی سیاسی تبلیغ علیه نظام و همکاری با گروههای کرد مخالف نظام از طریق مشارکت در برگزاری مراسم عید نوروز عنوان شده بود. 
سازمان عفو بین‌الملل از رأی صادره در سال ۱۳۹۶علیه رامین و از آنچه "ناپدیدشدگان اجباری" چهار عضو این خانواده خواند، ابراز نگرانی کرد. در بیانیه سازمان عفو بین‌الملل همچنین آمده است خانواده حسین پناهی از وضعیت رامین که در معرض خطر اعدام غیرقانونی، شکنجه و عدم رسیدگیهای لازم پزشکی با توجه به جراحات برداشته در درگیری، قرار دارد خبر ندارند، و از وضعیت جسمی او ابراز نگرانی کردند.
 در ۱۱اردیبهشت ۱۳۹۶، عفو بین‌الملل از کارگزاران رژیم خواست اعدام حسین پناهی که قرار بود روز پنجشنبه ۱۳اردیبهشت اعدام شود را متوقف کنند. فیلیپ لوتر مدیر تحقیقات عفو بین‌الملل در امور خاورمیانه گفت که این مرد کُرد در کمتر از یک ساعت به اعدام محکوم شد.خانواده رامین حسین‌پناهی: اتهامات دادگستری رژیم در کردستان دروغ است

خانواده زندانی سیاسی رامین حسین‌پناهی اتهام دادگستری رژیم  مبنی بر مسلح بودن او در هنگام دستگیری را رد کردند و آن را دروغ خواندند. امجد حسین‌پناهی، برادر  این زندانی سیاسی طی پیامی  گفت «اگر دادگستری راست می‌گوید حرف‌های رامین و ما را هم منتشر کند». مادر رامین حسین‌پناهی تأکید کرده که این اتهامات را سپاه پاسداران رژیم به پسرش زده تا «با اتهامات دروغین رامین را پای چوبه دار ببرنند». دادگستری رژیم در استان کردستان طی اطلاعیه‌یی  مدعی شده  است  رامین حسین‌پناهی در تیر ماه ۹۶ هنگام دستگیری مسلح به سلاح کلاش، اسلحه کمری و نارنجک بوده  و در بازجویی‌ها  اقرار به درگیری با مأموران  کرده است.


عفو بین‌الملل در بیانیه‌یی اعدام قریب‌الوقوع رامین حسین‌پناهی را کشتن فراقانونی نامید
عفو بین‌الملل روز جمعه چهاردهم اردیبهشت در بیانیه‌یی، اطلاعیه دادگستری رژیم در استان کردستان درباره شرایط پیرامون دستگیری رامین حسین پناهی،  را برای اعدام وی ناکافی خواند و گفت حکم اعدام زندانی سیاسی حسین‌پناهی، در صورت اجرا، مصداق کشتن فراقانونی است.

در بیانیه عفو بین‌الملل آمده است حسین‌پناهی در دادگاهی ناعادلانه محاکمه شده و در دوران بازجویی تحت شکنجه بوده و در فرایند دادرسی او تخلفات جدی صورت گرفته است.

خاطرنشان می‌شود دیوان عالی رژیم حکم اعدام زندانی سیاسی رامین حسین پناهی را تأیید کرده و آن را برای اجرا به استان کردستان فرستاده است


انتقال رامین حسین پناهی به بند عمومی زندان سنندج
بدنبال فشار افکار عمومی و بین اللملی رژیم مجبور به عقب نشینی شد و عصر روز چهارشنبه رامین حسین پناهی به بند عمومی زندان سنندج منتقل شد

شایان ذکر است که روز گذشته عفو بین‌الملل باصدور بیانیه‌یی خواهان توقف فوری اجرای حکم اعدام رامین حسین پناهی شد.
فیلیپ لوتر، مدیر تحقیقات عفو بین الملل در امور خاورمیانه در این زمینه گفته است، پرونده رامین حسین پناهی از آغاز تا پایان نمونه ای از سقوط نفسگیر عدالت است. او درحالی در دادگاه حاضر شد که آثار شکنجه بر بدنش مشخص بود و در دادگاهی به مدت کمتر از یک ساعت به اعدام محکوم شد.
این مقام عفو بین الملل اضافه کرده است: رامین حسین پناهی در طول دوران بازجویی ضمن عدم دسترسی به وکیل وخانواده اش از دسترسی به شواهد و مدارکی که علیه او اقامه شده، نیز محروم بود.
فیلیپ لوتر تاکید کرده است: مقام های اطلاعاتی ایران با زیرپا گذاشتن قوانین دادرسی، رامین حسین پناهی را تحت فشار گذاشته تا در مقابل لغو حکم اعدام به «اعترافات ساختگی» تلویزیونی تن در دهد، اما خودداری وی از چنین امری باعث شد تا او را با نگهداشتن در انفرادی تحت فشار و رنج بیشتر قرار دهند.
گزارشگر ويژه اعدام سازمان ملل متحد، امروز بار دیگر خواهان جلوگیری از اعدام رامین حسین پناهی شد.


عصر روز چهارشنبه 12اردیبهشت 97 مراسم خاکسپاری  نشتمان حسین پناهی  در میان غم و اندوه مردم شهر سنندج و دهگلان و با شرکت تعداد گسترده‌یی از مردم برگزار شد.
خواهرزاده زندانی سیاسی رامین حسین پناهی به نام نشتمان حسین پناهی؛ روز  سه‌شنبه ۱۱اردیبهشت ماه ۹۷؛ پس از شنیدن خبر انتقال دایی‌اش به سلول انفرادی برای اجرای حکم اعدام؛ خودکشی کرد و متأسفانه جان باخت.وی ۲۵ سال داشت و صاحب یک فرزند ۴ ساله بود.
همسر نشتمان؛ نیز به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۵سال زندان محکوم شده و در روز چهارشنبه ٨فروردین ٩٧، از سوی نیروهای امنیتی رژیم جهت اجرای حکم بازداشت شده بود.
اقدام اعتراضی نشتمان جامعه ایرانیان را تکان داده است و بیش از پیش موجب خشم عمومی علیه رژیم رکوردار اعدام شده است.

 نشتمان حسین پناهی

ژخیمان رژیم آخوندی زندانی سیاسی ۲۴ساله رامین حسین پناهی را برای اجرای حکم اعدام به قرنطینه زندان سنندج منتقل کرده‌اند. وی در تیرماه گذشته توسط اطلاعات سپاه دستگیر و در بیدادگاههای رژیم آخوندی به اتهام "اقدام علیه امنیت ملی و عضویت در کومله" به اعدام محکوم شد. به‌رغم تلاشهای بین‌المللی برای توقف این مجازات جنایتکارانه، دیوانعالی رژیم حکم اعدام او را تأیید کرد. برادر رامین نیز به ٨سال و نیم زندان محکوم شده است.
مقاومت ایران عموم مردم به‌ویژه جوانان کردستان را به اعتراض علیه حکم اعدام رامین حسین پناهی فرامی‌خواند و از عموم مراجع بین‌المللی حقوق‌بشر به‌ویژه کمیسر عالی حقوق‌بشر و گزارشگر ویژه اعدام می‌خواهد برای نجات جان وی دست به اقدام بزنند.

رامین حسین پناهی
امجدحسین پناهی اعلام کرده که برادرش رامین به انفرادی منتقل شده و فردا پنجشنبه دوازده اردیبهشت اعدام خواهد شد.
خانم شعله پاکروان مادر ریحانه جباری ضمن اعلام خبر در صفحه فیس بوک خود نوشت:

دهها تن هشدار داده بودند که اگر مبارزه بی امان با اعدام صورت نگیرد این جوان را خواهند کشت .
در شرایط کنونی که حکومت در چنبره جنایاتش گیر افتاده و از هر طرف صدای اعتراض مردم ایران و فشار بین المللی در حال خرد کردن استخوانهای نظام حاکم است ، ماشین اعدام به کار افتاده و با سرعت بیشتری فرزندانمان را پای چوبه دار میبرد .
از سوی دیگر با دستپاچگی روی اثار جنایات دهه شصت و گورهای دسته جمعی که سندی دال بر جنایت علیه بشریت و نسل کشی از سوی حکومت ظالم است خاک میریزند تا شاید مردم فراموش کنند که جانیان اسلامی چه بر سر جوانانمان اوردند . ولی مثل همیشه اشتباه میکنند . مردم آگاه شده و میدانند که بهترین فرزندان این سرزمین از زیر خروارها خاک فریاد آزادی سر داده اند .
حکومت سرداران و مدعیان صد رنگ حقوقدانی هرگز نمیتوانند یاد و خاطره دهها هزار جوان تیرباران شده و سربدار را از خاطره مردم پاک کنند . از هر جوان که کشتید و برخاک انداختید ، هزار جوانه ی جوان رویید . اکنون با کشتن رامین حسین پناهی پرونده سیاه خود را سنگین تر میکنید . مردم میدانند که رحم و مروت در دل سنگین شما جایی ندارد . بنابر این فریاد میزنند که هر چه بکشید در روز بازرسی جنایات خود، شرمنده تر و رسواتر و بدبخت تر خواهید بود . نه به اعدام . زنده باد زندگی . اعدام رامین حسین پناهی و کلیه محکومین را هم اینک و فورا و بدون قید و شرط لغو کنید . شاید در روز رستاخیز بخشیده شوید .

کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل متحد از رژیم  ایران خواسته‌اند حکم اعدام زندانی سیاسی  هموطن کرد رامین حسین پناهی را که در زندان سنندج زندانی است را، لغو کند. کارشناسان  ابراز نگرانی  کرده و گفتهاند  دادگاههای رژیم  عادلانه نبوده و  این زندانی سیاسی در زندان شکنجه شده است.
کارشناسان سازمان ملل می‌گویند در جریان بازداشت و محاکمه زندانی سیاسی رامین حسن پناهی موارد متعددی از نقض حقوق بشر وجود دارد. بی‌توجهی دادگاه به علائم شکنجه بر بدن این زندانی سیاسی، حبس طولانی در سلول انفرادی، نداشتن حق ارتباط با وکیل و ملاقات با اعضای خانواده از جمله این موارد ذکر شده است.
در بیانیه کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل با اشاره به این موارد و ناعادلانه برگزار شدن دادگاه از کارگزاران رژیم و دستگاه قضائی رژیم خواسته شده که حکم اعدام حسین پناهی را لغو کنند.
رامین حسین پناهی در روزهای ابتدایی تیرماه سال گذشته در جریان حمله مزدوران سپاه پاسداران از ناحیه شکم و پا هدف گلوله قرار گرفت و ۵ بهمن‌ماه در شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج محاکمه و به اعدام محکوم شد.
در بیانیه کارشناسان سازمان ملل تاکید شده است: «اعدام پناهی پس از شکنجه شدن و نداشتن دادگاه منصفانه و اتهاماتی که با استانداردهای بین‌المللی برای حکم اعدام هم‌خوانی ندارد، غیر قابل‌قبول خواهد بود. ما از رژیم ایران مصرانه می‌خواهیم که حکم اعدام او را لغو کند».

بازداشت چند ساعته پدر و مادر رامین حسین پناهی در سنندج:
آنها که طبق اعلام قبلی برای تجمع و تحصن اعتراضی به سنندج سفر کرده بودند با دست داشتن عکس رامین در میدان اصلی تجمع کرده بودند رژیم با بسیج نیرو مانع پیوستن مردم به آنها میشد و نهایتاٌ در اوج وحشت و ذلت این پیر مرد و پیر زن بیمار را دستگیر میکند.
مادر رامین به ماموران سرکوبگر گفت شرم بر شما که از ما وحشت دارید اما ما تسلیم نمیشویم و سکوت نمی کنیم.پیامی از طرف پدر و مادر رامین حسین پناهی:
بدنبال تایید حکم اعدام این پدر و مادر رنجدیده اعلام کردند که روز یکشنبه ۲۶ فروردین در مقابل درب زندان سنندج دست به تحصن میزنند و تهدید کردند در صورت اجرای حکم به زندگی خود پایان خواهند داد
روز جمعه طوفان توییتری گسترده ای در حمایت از لغو حکم اعدام رامین انجام گرفت.
برادر رامین در توییتر خود نوشت:
از طرف پدر و مادرم و خودم از شما تشکر می‌کنم که در طوفان امشب شرکت کردید. واقعیت این که رامین از این به بعد هر لحظه پای چوبه دار است، بنابراین از شما خواهش می‌کنم هر کاری از دستتان برمی‌آید برای نجات او انجام دهید.
سالهاست که سایه شوم اعدام روی خانواده ما سنگینی می کنید، رامین دومین فرزند خانوادە کە بە اعدام محکوم میشود.  نگذارید مادرم مجددا داغدار شود رامین فرزند کوچک و عزیز مادرم است.
سازمان عفو بین اللمل مجددا بیانیه ای در محکومیت و مجازات رامین حسین پناهی  صادر کرد و آن را مغایر با قوانین بین‌المللی دانست وخواستار لغو آن شد.تایید حکم اعدام رامین حسین پناهی زندانی سیاسی کرد در دیوان عالی کشور

روز سه شنبه ۲۱ فروردین، حکم اعدام رامین حسین پناهی زندانی سیاسی در شعبه ۳۹ دیوان عالی کشور تایید شد.
حسین احمد نیازی وکیل مدافع رامین حسین پناهی زندانی سیاسی کرد ضمن تایید این خبر گفت: «اعترافات رامین کاملا زیر شکنجه بوده است. بنده در اعتراض به این امر خواستار رسیدگی به موضوع شدم که رسیدگی صورت نگرفت. روند دادرسی نیز از منظر من منصفانه و عادلانه نبوده است. زیرا ضابطین، دادسرا و دادگاه همه یکی هستند و توجهی به خواسته‌های ما نکردند
وی در ادامه بیان داشت: «من اعاده دادرسی خواهم کردم و این کار می‌تواند مانع اجرای حکم در موارد اعدام شود ولی در کل موکل من در خطر اعدام قریب الوقوع قرار دارد و جانش در خطر است. ما این حکم را ناعادلانه می‌دانیم و این حکم منطبق با اصول حقوقی، قانونی و حقوق بشر نیست
وی در ادامه گفت: «موکل من را سپاه پاسداران بازداشت کرده است ولی هم سپاه و هم اداره اطلاعات شاکیان پرونده بودند و هردو خواستار مجازات اعدام برای وی شده بودند
پس از ابلاغ حکم اعدام رامین حسین پناهی در دادگاه سنندج سازمان عفو بین الملل طی بیانیه ای در روز ۱۶ بهمن ۱۳۹۶، حکم صادره را مغایر با قوانین بین المللی خواند و خواهان لغو فوری این حکم شد. در این بیانیه آمده است:«رامین حسین پناهی، زندانی کرد ایرانی، از ۷ بهمن ماه در اعتراض به صدور حکم اعدام برای وی در اعتصاب به سر می‌برد. این حکم در پی یک محاکمه به شدت ناعادلانه و به دنبال چهار ماه ناپدیدشدگی اجباری صادر شده است. مقامات زندان در اقدامی تلافی‌جویانه او را به سلول انفرادی منتقل کرده‌اند. محکومیت و مجازات او مغایر با قوانین بین المللی است و باید لغو شود.»

 مادر زندانی سیاسی رامین حسین پناهی  روز یکشنبه  29بهمن جهت ملاقات با فرزندش به زندان مرکزی سنندج مراجعه کرد. بنا‌ به گزارشهای دریافتی مأموران  زندان  به وی اعلام کردند که رامین حسین پناهی هم‌چنان ممنوع‌الملاقات است و اجازه ملاقات ندارد.

زندانی سیاسی رامین حسین پناهی


عفو بین‌الملل با صدور بیانیه‌یی خواستار اقدام فوری علیه حکم اعدام زندانی سیاسی کرد رامین حسین‌پناهی شد. بر اساس این اطلاعیه حکم صادر شده برای رامین حسین‌پناهی به‌دنبال یک محاکمه به‌شدت ناعادلانه و به‌دنبال چهار ماه «ناپدیدشدن اجباری» صادر شده است. به گزارش عفو بین‌الملل مقامهای قضایی رژیم در اقدامی تلافی‌جویانه رامین حسین‌پناهی را به سلول انفرادی منتقل کرده‌اند و محکومیت و مجازات او مغایر با قوانین بین‌المللی است و باید لغو شود.

رامین حسین‌پناهی ۲۴ساله و برادرش افشین از روز هفتم بهمن ماه در اعتراض به صدور این حکم اعدام در اعتصاب غذا هستند.

بر اساس بیانیه عفو بین‌الملل، روز ۱۱بهمن یک مأمور وزارت اطلاعات رامین حسین‌پناهی را در زندان ملاقات کرده و به او گفته است در صورت موافقتش با انجام اعترافات تلویزیونی و محکوم کردن گروه‌های مخالف کرد به‌عنوان «تروریست»، حکم اعدام حسین‌پناهی به زندان تبدیل خواهد شد. با رد این درخواست از سوی رامین حسین‌پناهی مأمور وزارت اطلاعات گفته است او بهای این لجاجت را با زندگیاش خواهد پرداخت. رامین حسینپناهی از آن تاریخ به بعد در سلول انفرادی نگهداری می‌شود و این شرایط به نگرانی‌های موجود درباره وضعیت سلامتی او دامن زده است. او در جریان دادگاه به قاضی گفته است  در اداره اطلاعات سنندج تا حد مرگ مورد شکنجه قرار گرفته تا جایی که کلیه‌هایش دچار خونریزی شدهاند. او تا کنون تحت مداوای پزشکی قرار نگرفته است.

این زندانی کرد روز اول تیر ماه سال جاری، هدف سه گلوله قرار گرفت و دستگیر شد. او پس از تحمل بیش از ۲۰۰روز بازداشت در سلول‌های انفرادی اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات، در تاریخ ۱۹دی‌ماه امسال به زندان سنندج منتقل و محاکمه شد و روز پنجشنبه پنجم بهمن حکم اعدامش به وکیل او ابلاغ شد

افشین حسینپناهی، برادر رامین حسین‌پناهی هم پیش از این به اتهام برپایی مراسم نوروز و هواداری از احزاب کردی در دادگاه به هشت سال و نیم حبس محکوم شد و اکنون در زندان مرکزی سنندج دوران محکومیت خود را می‌گذارند.


رامین حسین پناهی


اداره بدنام  اطلاعات آخوندی در  شهر سنندج دایه شریفه مادر  زندانی سیاسی رامین  و افشین حسین پناهی محکوم به اعدام را  احضار و از وی خواست تا از افشین و رامین بخواهد که به اعتصاب‌غذایشان پایان دهند.
مادر رامین و افشین حسین پناهی هم در جواب گفته بچه‌های من به حکم های ناروای محکوم شدهاند و در حق آنها ظلم بزرگی شده و اگر حکومت هم جواب آنها را ندهد، من و پدرشان نیز در مقابل درب اداره اطلاعات سنندج خود را  به آتش خواهیم کشید


نامه شرافت زرینی (دایه شهریفه) مادر رامین حسین پناهی
 به‌خاطر ندارم که کی و چه روزی در کنار همه فرزندانم، با آرامش نشسته و به آنها نگاه کرده باشم. همیشه یکی در خطر و یا فراری و یا زندانی بوده است. از وقتی فرزندانم بزرگ شدند، حاکمین نگذاشتند روز خوشی در کنار هم داشته باشیم.
 به‌خاطر ندارم که دیوارهای منزلم، چه زمانی رنگی از شادی و آرامش داشته باشند، فراموش کرده‌ام چگونه می‌توان از ته دل خندید. نمی‌توانم گریه نکنم، این حرفها را هم در حالی می‌زنم که اشک از گونه هایم روان است، اشکی داغ و پر از غم و حسرت.
 روزگاری انور در زندان بود و افشین دنبال کارهایش و امروز افشین و رامین در زندان هستند و برادران دیگرش دنبال کارشان، یکی از برادران آنها در آلمان است، امجد حسین پناهی فرزند من که لحظه‌ای آرام و قرار ندارد، چون رامین برادرش را این هفته به اعدام محکوم کردند.
 شش ماه شکنجه و آزار و توهین به او که قلبم را پاره پاره کرده و اکنون وحشت و اضطراب اعدام، آیا می‌توانید یک لحظه خودتان را جای من بگذارید. فرزند من یک فعال سیاسی بود و حکومت را قبول نداشت.
امیدوارم اقدامی بکنید و هرکاری که می‌توانید انجام دهید رامین را اعدام نکنند.
 می‌گویند اگر شما نامه‌یی به مقامات حکومت ایران بنویسید بسیار تاثیرگذار است. پس به‌عنوان مادری داغ دیده که یک فرزندم را ترور کرده‌اند و اکنون یک فرزند ٢٤ساله دیگرم را می‌خواهند اعدام کنند، با قلبی زخمی و دردمند از شما می‌خواهم که کمکم کنید. به مقامات حکومت اسلامی نامه بنویسید و بخواهید رامین دلبند و عزیزم را اعدام نکنند. من از همه کسانی‌که مخالف اعدام هستند تقاضای کمک دارم. نگذارید فرزندم را اعدام کنند.

 شرافت زرینی مادر رامین حسین پناهی.زندانیان سیاسی رامین و افشین حسین پناهی در زندان مرکزی سنندج از روز شنبه ۷ بهمن در اعتراض به حکم اعدام رامین حسین پناهی دست به اعتصاب غذا زدند


اعتصاب غذای زندانیان سیاسی رامین و افشین حسین پناهی

صدور حکم اعدام زندانی سیاسی رامین حسین پناهی
بیدادگاه رژیم در سنندج روز پنجشنبه پنجم بهمن؛ زندانی سیاسی رامین حسین پناهی را به اعدام محکوم کرد.
این حکم به خانواده این زندانی سیاسی اعلام شده است. زندانی سیاسی رامین حسین پناهی اول تیرماه سال جاری توسط نیروهای امنیتی رژیم در شهر سنندج بازداشت و از آن زمان تاکنون در بازداشت اداره اطلاعات و اطلاعات سپاه به‌سر برده است.
وی مدت شش ماه در سلولهای انفرادی محبوس بود. اتهام وی محاربه از طریق اقدام علیه امنیت رژیم و عضویت در احزاب کردی عنوان شده است.
برادر این زندانی سیاسی؛ افشین حسین پناهی نیز در بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج زیر شکنجه قرار دارد. گفته می‌شود ناخنهای وی را کشیده‌اند و به وی کابل برق نیز وصل کردند.

صدور حکم اعدام زندانی سیاسی رامین حسین پناهیاعتصاب غذای زندانی سیاسی رامین حسین پناهی در اطلاعات سنندج
زندانی سیاسی رامین حسین پناهی در اعتراض به بلاتکلیفی خود و هم‌چنین عدم انتقال وی به زندان مرکزی سنندج، از روز سه‌شنبه 14آذرماه در بازداشتگاه اطلاعات آخوندی در سنندج دست به اعتصاب‌غذا زده است.
رامین حسین پناهی، زندانی سیاسی که ابتدای تیرماه سال جاری توسط مأموران اطلاعات بازداشت شده بود، و از آن زمان تاکنون در سلولهای انفرادی اطلاعات سپاه و اداره اطلاعات شهر سنندج به‌سر می‌برد، 
اطلاعات از پدر رامین خواسته است که با وی ملاقات کند و از رامین بخواهد که به اعتصاب‌غذای خود پایان دهد، بعد از ملاقات، رامین اعلام داشته تا رسیدن به خواسته‌هایش به اعتصاب‌غذای خود ادامه خواهد داد. 
گفتنی است که پرونده این زندانی سیاسی به شعبه اول بیدادگاه ارجاع شده است. و بنا‌به گفته خانواده حسین پناهی سپاه پاسداران برای وی درخواست اعدام کرده است.

خانواده زندانی سیاسی رامین حسین پناهی طی اطلاعیه ای به تاریخ ۴ آبان ۱۳۹۶ اعلام کردند:
وجدانهای بیدار همانگونه که مستحضرید اکنون بیش از ۱۲۴ روز از دستگیری فرزندمان "رامین حسین پناهی" سپری می شود، در طول این مدت خانواده ی ما و به ویژه مادر پابه سن گذاشته امان چندین و چند بار با مراجعه به نهادهای امنیتی-اطلاعاتی در پی کسب خبری ولو کوچک از شرایط و مکان نگه داری رامین بوده اند که متاسفانه تا دیروز در امر هیچ موفقیتی کسب نکرده و به شکلی پرسش برانگیز تمامی این سازمان های دولتی از ارائه ی هرگونه پاسخی شانه خالی کرده و طفره رفته اند.
اما امروز و پس بیش از ۲۳ بار مراجعه ی مادرمان، مسوولان اداره ی اطلاعات ضمن تایید دستگیری رامین و نگهداری وی در بازداشتگاه این اداره، در نهایت خونسردی و با لحنی تهدید آمیز به مادر و خواهر بزرگمان اعلام نموده اند که وی به هیچ مکان دیگری منتقل نخواهد شد و به شما هم اجازه ی دیدار با رامین داده نخواهد شد، تنها منتظر دریافت خبر اعدام و دفن شبانه ی وی باشید، بنابراین مراجعه ی مکرر شما به اینجا هیچ نتیجه ای در بر نخواهد داشت.

رامین حسین پناهی


صبح روز6 آبان ماه،  وزارت اطلاعات بعد از 124 روز بی خبری از رامین حسین پناهی، به مادر و خواهر اين زنداني خبر داد که وی در بازداشت آنها میباشد و رامین به زودی اعدام خواهد شد. 

این خبر از سوی امجد حسین پناهی برادر رامین، تاييد شده است. امجد حسين پناهي گفته است: مادر و خواهرم امروز به اداره اطلاعات سنندج مراجعه و به آنها ابلاغ شد که رامین در بازداشت وزارت اطلاعات است و به زودی اعدام خواهد شد. 

بعد از اعلام این خبر مادر رامین بیهوش می شود و به بیمارستان منتقل مي گردد.

 پدر و مادر رامین حسین پناهی

بازداشت پدر و مادر رامین حسین پناهی توسط ادارەی اطلاعات سنندج
وضعیت سلامتی مادر وی در خطر است
پس از اینکە پدر و مادر رامین حسین پناهی بنابر تصمیم قبلی خود بە سوی ادارە اطلاعات بە راه افتادەاند، توسط نیروهای اطلاعات سنندج دستگیر و مورد تهدید قرار گرفتەاند 
بنابر اطلاعاتی کە امجد حسین پناهی در صفحەی شخصی خود در فیس بوک منتشر کردە است، مادر و پدر رامین حسین پناهی پس از اینکە بە سوی ادارەی اطلاعات سنندج  بە راه افتادە و تصمیم بر بە آتش کشیدن خود جهت اعتراض بە بی عدالتی هایی کە حکومت ایران بە خانوادەی حسین پناهی روا داشتەاند، توسط ماموران ادارەی اطلاعات این سهر بازداشت و بە این ادارە منتقل شدەاند. 
امجد در ادامە اعلام کرد کە پدر و مادرم بە مدت ٢ ساعت در بازداشت ادارەی اطلاعات بودەاند و از ماموران مورد تهدید شدید قرار گرفتەاند بە صورتی کە مادرم از هوش رفتە است، ماموران بارها و مکررا بە پدر و مادرم اعلام کردەاند کە بە هیچ عنوان رامین حسین پناهی را زندە نخواهید دید و اعدام وی قطعیست. 
وی افزود کە پس از تهدیدات فراوان پدر و مادرم توسط ادارەی اطلاعات آنان را بە زور بە روستایمان بازگرداندەاند و مادرم بر اثر فشارهای زیادی کە بە وی تحمیل شد، اکنون در وضعیت سلامتی بسیار بدی قرار دارد کە توسط اهالی روستا بە بیمارستان شهر دهگلان منتقل شدە کە تحت مراقبت ویژەی پزشکی قرار گرفتە است. 
وی از فعالان مدنی و سیاسی تقاضا کرد کە در برابر بی عدالتی هایی کە حکومت ایران ەب خانوادەی وی روا میدارد سکوت نکنند.

بیشتر بخوانید
رامین حسین پناهی پیشمرگەی حزب کوملەی کوردستان ایران، اهل دهگلان در تاریخ اول تیرماه، در طی درگیری با نیروهای ایران در نزدیکی شهر سنندج در حالی کە مجروح بود، توسط سپاه پاسداران بازداشت شد و دو روز بعد افشین همراه با دو تن از دامادهای این خانوادە بازداشت شدند.


برادر رامین که پیگیر آزادی وی بود ترور میشود شرح ماجرا به نقل از برادر وی امجد حسین پناهی:

در تابستان 87 شمسی برادر بزرگم انور حسین پناهی  همراه با پسر خاله ام ارسلان اولیا یی به اتهام همکاری با حزب کومه له و براندازی حکومت و محاربه در شعبه دو دادگاه انقلاب شهر سنندج شناخته شدند. و بدون اینکه این اتهاماتی که وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی به آنها زده بود ثابت شود به اعدام محکوم میشوند.
در این زمان  اشرف حسین پناهی که از فعالین سیاسی و مدنی و حقوق بشری بود و بطور مخفی در مورد زندانیان کار می کرد و عضو کمیته دفاع از اعتصاب کنندگان در سنندج بود. و از طرفی دیگر پیگیر پرونده انور و دیگر زندانیان می شد که چند بار هم تلفنی و دو بار هم  حضوری از طرف وزارت اطلاعات تهدید میشود که نباید این کار را بکنی. آنها برای دو بار به خانه امان می ایند و به پدرم میگویند به اشرف بگویید دست از مصاحبه و کارهایش بردارد وگرنه او را می گیریم.
 در شب 7/7/1387 شمسی هنگامی که برادرم با امضاء بالغ بر 5000 از معتمدین منطقه و اسنادی مبنی بر بیگناهی انور و ارسلان (پسر خاله ام) راهی تهران شد که می خواست پیش وکلای انور برود. وکلای او آقای نعمت احمدی و صالح نیکبخت بودند.
 وی توسط ماشینهای مخفی اطلاعات زیر گرفته می شود و در اثر ضربه مغزی کشته می شود.  ساعت 7 روز پنج شنبه 6/7/87 اشرف خداحافظی می کند و از خانه بیرون میرود و به پدر و مادرم و زن داداشم ( زن انور ) میگوید که می خواد به سنندج برود و فردا را در آنجا بماند و فردا غروبش راهی تهران بشود تا روز شنبه در تهران آقای نعمت احمدی و صالح نیکبخت را ببیند و این مدارک را به آنها ارائه بدهد تا آنها مدارک را به دادگاه ارائه بدهند که برادرم بیگناه است.
 ساعت 9 صبح روز جمعه 7/7/86 خانواده ام توسط بیمارستان سنندج مطلع میشوند که او تصادف کرده و در بیمارستان است. پزشک قانونی بیمارستان تشخیص میدهد که اشرف توسط افراد ناشناسی توی سرش زده اند و دچار ضربه مغزی شده است و با ماشین از رویش رفته اند و جانش را ازدست داده است.


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر